عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

160 میلیارد ریال سهم گیشه سینما در نوروز

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

160 میلیارد ریال سهم گیشه سینما در نوروز
دوشنبه 16 فروردین 1395  09:45 ق.ظ

مدیرکل سینمای حرفه ای، فروش اکران نوروزی سینمای ایران در سال 95 را بالغ بر 160 میلیارد ریال اعلام کرد.

 

 

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، محمدرضا فرجی با اشاره به استقبال خوب مردم از فیلم های من سالوادر نیستم!، 50 کیلو آلبالو، بادیگارد، ابد و یک روز، خشم و هیاهو، کفش هایم کو و کوچه بی نام که در اکران نوروزی سال 95 به نمایش درآمدند، فروش این آثار را اعلام کرد.


بنا بر این گزارش فیلم های «من سالوادر نیستم!» 80 میلیارد ریال،«50 کیلو آلبالو» 32 میلیارد ریال، «بادیگارد» 21 میلیارد ریال، «ابد و یک روز» 18 میلیارد ریال، «خشم و هیاهو» 3 میلیارد و 500 میلیون ریال، «کفش هایم کو» 3 میلیارد ریال و ادامه اکران فیلم «کوچه بی نام» 6 میلیارد و 700 میلیون ریال، در ایام نوروز فروش داشته اند.


جمع فروش آثار سینمایی در ایام نوروز امسال 164 میلیارد و 200 میلیون ریال بوده است و این فروش در شرایطی به وجود آمده که به دلیل استقبال مخاطبان نمایش برخی آثار تا اذان صبح ادامه داشته است.


از جمله نکات قابل ذکر اینکه، اکران نوروزی سینمای ایران در سال 94، 32 میلیارد ریال بوده است.

** موافقت با عرضه 5 فیلم برای شبکه نمایش خانگی
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، در جلسه 25 اسفند شورای پروانه نمایش خانگی که با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد، با عرضه فیلم های 'دو دوست' به تهیه کنندگی اصغر بانکی و به کارگردانی محمد بانکی، 'استرداد'به تهیه کنندگی محسن علی اکبری و به کارگردانی علی غفاری، 'عاشق ها ایستاده می میرند' به تهیه کنندگی یوسف صمد زاده و به کارگردانی شهرام مسلخی، 'یک روز طولانی' به تهیه کنندگی مرتضی یونس زاده و به کارگردانی بابک بهرام بیگی و 'قراری برای مرگ' به تهیه کنندگی و به کارگردانی حجت الله رئیسی موافقت شد.


همچنین در این جلسه با عرضه 6 عنوان فیلم کوتاه، 6 عنوان فیلم خارجی و 5 عنوان فیلم مستند نیز موافقت به عمل آمد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها