عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

توضیحات رسانه ملی درباره مصاحبه با رئیس جمهور اتریش

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

توضیحات رسانه ملی درباره مصاحبه با رئیس جمهور اتریش
دوشنبه 16 فروردین 1395  12:58 ب.ظ

در واکنش به اظهارات عراقچی اعلام شد
توضیحات رسانه ملی درباره مصاحبه با رئیس جمهور اتریش

مدیرکل اخبارخارجی خبرگزاری صداوسیما درباره سؤال خبرنگار رسانه ملی از رئیس‌جمهور اتریش گفت: رئیس‌جمهور اتریش و دفتر ریاست جمهوری این کشور درجریان سؤالات خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما قرارداشتند.


در پی اظهارات «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی ویژه خبری مبنی بر اینکه خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در وین نظر خود را درباره سوئیفت به رئیس جمهور اتریش القا کرده است؛ مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری صدا و سیما گفت: سؤالات مصاحبه اختصاصی با رئیس‌جمهور اتریش از قبل به اطلاع  دفتر ریاست جمهوری و شخص رئیس‌جمهور رسیده بود.

چپریان افزود: خانم کاظمی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما دقایقی قبل از آغاز مصاحبه، برای اطمینان مجدد، به رئیس‌جمهور اتریش تاکید می‌کند که آیا درخصوص سؤال مربوط به سوئیفت مشکلی وجود ندارد که رئیس‌جمهور اتریش پاسخ می‌دهد هیچ مشکلی وجود ندارد و هر سؤالی را که می‌خواهید بپرسید.

مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما خاطرنشان کرد: در مصاحبه با مقامات کشورهای دیگر به‌خصوص رؤسای جمهور، عرف رسانه‌ای به این صورت است که سؤالات و محورهای اصلی مصاحبه، از قبل،  به اطلاع طرف  مصاحبه شونده می‌رسد.

چپریان همچنین درخصوص این بخش از اظهارات آقای عراقچی که گفته بود سؤالات این مصاحبه از مرکز به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در وین ارسال شده بود، گفت: کسانی که با روال کار در رسانه‌ها آشنایی دارند، می‌دانند که سؤالات  مصاحبه‌های خبرنگاران با مقامات کشورها، با هماهنگی آژانس خبری انجام می‌شود و معمولا برای تهیه بهترین و خبری‌ترین و به‌روزترین سؤال‌ها، تعامل دوطرفه‌ای میان خبرنگار و آژانس خبری وی وجود دارد و اگر روالی غیر از این باشد، خارج از عرف رسانه‌ای و غیرطبیعی، تلقی خواهد شد.

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/71411

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها