عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

رئیس قوه قضاییه: دادستان ها با کسانی که توانمندی های نظامی و امنیتی کشور را زیر سوال می برند برخورد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

رئیس قوه قضاییه: دادستان ها با کسانی که توانمندی های نظامی و امنیتی کشور را زیر سوال می برند برخورد
سه شنبه 17 فروردین 1395  07:28 ق.ظ

 
 
رئیس دستگاه قضا   تضعیف، تخریب و زیر سوال بردن توانمندی ها، تلاش ها و دستاوردهای نظامی، امنیتی و موشکی کشور را به بهانه آزادی بیان، خیانت به کشور و آرمان های جمهوری اسلامی ایران دانست و از دادستان های سراسر کشور خواست با آن برخورد قانونی کنند.
 
به گزارش ایسنا و میزان،آیت‌ا... صادق آملی‌لاریجانی روز گذشته با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با برخی مداحان کشور بر لزوم توجه جدی به نکات ارشادی و رهنمودهای الزامی این سخنان تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری بنا به ضرورت های کشور و در برهه های حساس به خوبی نکاتی را در خصوص دولت های سلطه، اقدامات و تحرکاتشان علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح و تبیین می کنند که توجه به آن مسیر حرکت جمهوری اسلامی ایران و راهبردهای مقابله با چنین توطئه هایی را مشخص می کند.
 
آملی لاریجانی ابراز برخی سخنان و اظهار نظرها درباره این که امروز زمان موشک نیست بلکه وقت مذاکره است را در شرایط کنونی کشور و جهان نادرست توصیف کرد و با بیان این که به کار بردن چنین تعابیری اگر آگاهانه باشد خیانت به کشور است، افزود: اگر دانشمندان هسته ای و جوان های با استعداد ما نبودند و این میزان از غنی سازی را نداشتیم آیا غربی ها پای میز مذاکره می آمدند.
 
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: عده ای با ادعای آزادی بیان، راهبردهای مهم امنیتی کشور را زیر سوال می برند و در طریق تضعیف و تخریب توانمندی‌ های امنیتی نظام، گام برمی دارند و البته گویا مرسوم شده است که عده‌ای به بهانه آزادی بیان بسیاری از توانمندی‌ها و دستاوردهای عرصه‌ها و ارکان مختلف نظام را زیر سوال ببرند و از جمله در این میان قوه قضاییه را نیز تخریب و تضعیف کنند.
 
وی تضعیف، تخریب و زیر سوال بردن توانمندی ها، تلاش ها و دستاوردهای نظامی، امنیتی و موشکی کشور را به بهانه آزادی بیان، خیانت به کشور و آرمان های جمهوری اسلامی ایران دانست و از دادستان های سراسر کشور خواست تمامی سخنان و تحرکات در این زمینه را رصد و با آن برخورد قانونی کنند.
رئیس دستگاه قضا گفت:نباید صحنه را برای ورود افرادی که توانمندی‌های امنیتی، نظامی و آرمان ها و اصول نظام را تخریب و تضعیف می کنند باز گذاشت.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا نیز اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور آمریکا از موضعی قیم مآبانه درباره شرایط برجام و رفع تحریم ها سخن گفته است گویی که قرار است هدیه ای به جمهوری اسلامی ایران بدهد! در حالی که طبق توافق صورت گرفته باید اقداماتی در جهت این توافق در زمینه رفع تحریم ها انجام دهد.
 
دادستان تهران بنابر اختیارات فردی را ممنوع التصویر کرده است 
آملی لاریجانی افزود: دادستان تهران بنابر اختیارات و مستندات قانونی فردی را ممنوع التصویر کرده است و سخنگوی قوه قضاییه نیز بارها این موضوع را مستنداً تبیین و تشریح کرده است؛ بنده نیز در پاسخ به دبیر شورای عالی امنیت ملی مستندات این موضوع را اعلام کرده‌ام با وجود این برخی‌ها اعلام کرده اند که این ممنوع‌التصویری درست نیست و هیچ مستند قانونی ندارد. رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این که نقد سالم این نیست که یک موضوع را بدون آن که حرف طرف مقابل را بشنوند؛ بارها تکرار کنند گفت: مجری قانون فهم خود از قانون را اجرا می کند و قاضی نیز براساس فهم خود از قانون، حکم صادر می کند و لذا تکرار زیر سوال بردن برخی اقدامات قانونی، فراتر از قانون و در واقع تخریب و تضعیف قوه قضاییه است.رئیس قوه قضاییه به تلاش مستمر رسانه های غربی در القای جدایی میان مردم و مسئولان و ناراضی بودن مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره و اظهار کرد: همان رسانه های غربی که زمانی مدعی بودند مردم نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول ندارند اینک اذعان می کنند که مردم به طور تعجب آوری با نظام همراهند و باید اضافه کرد امروز حتی کسانی‌که نظام را قبول ندارند، اذعان می‌کنند امنیت و اقتدار و آرامش کشور در گرو رهنمودها و فرامین رهبری معظم انقلاب است.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها