عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

فایننشال تایمز: عربستان در مسیر لغو تحریم های ایران مانع تراشی می کند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

فایننشال تایمز: عربستان در مسیر لغو تحریم های ایران مانع تراشی می کند
سه شنبه 17 فروردین 1395  08:19 ق.ظ

 

رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) ابعاد تازه ای از کارشکنی های آمریکا و عربستان در مسیر لغو تحریم های هسته ای  ایران را مطرح کرده است. همزمان  روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز از تلاش‌های عربستان سعودی برای کُند کردن روند افزایش صادرات نفت ایران خبر داده است. به گزارش فارس این روزنامه در گزارشی نوشت که عربستان سعودی تلاش می کند با اقداماتی روند افزایش صادرات نفت ایران را کُند و آهسته کند و در این راستا ورود نفتکش های ایرانی به آب های خود را محدود و ممنوع کرده است.


فایننشال تایمز نوشت: از زمان لغو تحریم ها ، ایران فقط بخش کمی از نفت خام خود را به اروپا از جمله به شرکت سسپای اسپانیا، توتال فرانسه و شرکت لیتاسکوی روسیه فروخته است. در همین حال به گزارش صدای آمریکا تریتاپارسی رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا در دانشگاه هاروارد از عدم لغو کامل تحریم های هسته ای خبر داد و گفت: «به نظر من بزرگ ترین تهدید، سیاست داخلی آمریکا و انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که می‌تواند مشکل بزرگی در ادامه اجرای توافق اتمی ایجاد کند. خیلی از بانک‌ها و شرکت‌ها نگران هستند که هر تحریمی که تابه حال برداشته شده با انتخاب تد کروز و یا دونالد ترامپ به ریاست جمهوری دوباره برگردد.»

 

وی افزود: «چون تحریم‌ها به طور کامل برداشته نشده بانک‌ها وشرکت‌‌های بیمه اعتماد ندارند تا دوباره با ایران تجارت کنند.» وی همچنین از کارشکنی سعودی ها در مسیر لغو تحریم های هسته ای خبر داد و تصریح کرد: خیلی از شرکت‌های اروپایی زیر فشار عربستان و دیگر کشورها هستند و به آن ها گفته شده اگر وارد بازار ایران شوید دیگر بازار ما را از دست خواهید داد.»او همچنین یادآوری کرد که «تردید شرکت‌ها ربطی به تحریم‌های مربوط به حقوق بشر و برنامه‌های موشکی ندارد و مربوط به عدم لغو کامل تحریم‌های هسته‌ای است.»  وی خطاب به اوباما هشدار داده ادامه این وضع ممکن است دستاوردهای توافق هسته ای برای آمریکا را بر باد دهد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها