عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

احتمال فریب کنگره توسط اوباما درباره میزان اختیارات آمریکا در برجام

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

احتمال فریب کنگره توسط اوباما درباره میزان اختیارات آمریکا در برجام
سه شنبه 17 فروردین 1395  08:20 ق.ظ

 

کنگره آمریکا معتقد است که «دولت باراک اوباما نمایندگان کنگره را در جریان تصویب برجام و درخصوص میزان امتیازاتی که آمریکا در توافق هسته ای خواهد گرفت، فریب داده و به همین دلیل در صدد است که تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کند.» برخی نمایندگان کنگره از روند اجرای برجام رضایت نداشته و به نظر می رسد انتظاری که درباره تغییر رفتار ایران بعد از برجام داشته اند، محقق نشده است، به همین دلیل روند انتقادات از دولت اوباما در حال افزایش است.


 به گزارش فارس پایگاه آمریکایی «واشنگتن‌ فری بیکن»  نزدیک به محافل جمهوری خواه در گزارشی ضمن اعلام این خبر نوشت که «کنگره همچنین درصدد است تحقیق کند که آیا مقامات دولت آمریکا به صورت مخفیانه بعد از توافق هسته‌ای، شروط توافق با ایران را بازنویسی کرده‌اند یا خیر.» بنا بر این گزارش «مایک پومپئو» نماینده جمهوری‌خواه ایالت «کانزاس» گفته است: «شکاف بین وعده‌های جان کری و جک لو (وزرای خارجه و خزانه داری) درباره توافق هسته‌ای ایران و حقیقت هولناک امروز همچنان در حال بیشتر شدن است.
 

هم‌اکنون سعی داریم مشخص کنیم که این یک فریب عمدی از سوی دولت (آمریکا) بوده است یا این که سطوح جدیدی از رضایت نگران‌کننده ایران بوده است.» از سویی دیگر آزمایش های موشکی ایران موجب نگرانی نمایندگان کنگره شده است. به همین دلیل و بر اساس این گزارش، رهبران کنگره نگران هستند که دولت آمریکا آزمایش های اخیر موشک‌ بالستیک ایران را دیگر «نقض» قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل نمی‌داند. آمریکا طی یک ماه اخیر دو بار موضوع آزمایش های موشکی کشورمان را به شورای امنیت کشانده ولی موفق به اعمال هیچ تحریمی در این نهاد نشده است.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها