عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مقیمی: مجلس باید درباره مینو خالقی اظهارنظر کند نه شورای نگهبان

مقیمی: مجلس باید درباره مینو خالقی اظهارنظر کند نه شورای نگهبان
سه شنبه 17 فروردین 1395  08:22 ق.ظ

 
واکنش مینوخالقی به اظهارنظرها درباره علت ابطال آرا

معاون سیاسی وزیر کشور درباره ابطال آرای نفر سوم انتخابات مجلس در حوزه اصفهان گفت: شورای نگهبان درباره همه داوطلبان نظر نهایی خود را داده است و اگر پس از انتخابات درباره صلاحیت فردی بحثی وجود دارد مجلس باید در تایید اعتبارنامه این داوطلب اعمال نظر کند نه شورای نگهبان. محمدحسین مقیمی افزود: وقتی انتخابات در یک حوزه تایید می‌شود، یعنی کلیه مراحل انتخابات تایید شده است. ما از شورای نگهبان درخواست کردیم علت این ابطال آرا را اعلام کند، اما این موضوع هنوز میان شورای نگهبان و وزارت کشور در حال بررسی است.

 

در همین حال  یک  مقام آگاه در گفت و گو با رویداد24  مدعی شد  که «عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه ای به دبیر شورای نگهبان به ابطال آرا و ردصلاحیت مینو خالقی در قالب شش بند ایراد حقوقی وارد کرده و خواستار تغییر موضع اعضای شورا نسبت به این مسئله شده است.» در این میان حجت الاسلام حسین ابراهیمی، عضو هیئت نظارت بر انتخابات تهران با تأکید بر این که بر اساس قانون تا زمان تشکیل مجلس شورای نگهبان حق رد صلاحیت منتخبان را دارد، افزود: علت این گونه ردصلاحیت‌ها نباید رسانه‌ای شود. این موضوعات با حیثیت و آبروی افراد سروکار دارد، گاهی مباحث شخصی و خانوادگی در میان است که قابل بیان نیست.


همزمان علی صوفی، عضو حزب اتحاد ملت در گفت‌و‌گو با ایلنا با انتقاد از ابطال آرای خالقی گفت: شورای نگهبان درباره صلاحیت منتخبان اجازه ارزیابی مجدد را ندارد و باید این اتفاق در بررسی اعتبارنامه نمایندگان بیفتد. وی همچنین تأکید کرده که کارگروه حقوقی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان، این موضوع را پیگیری می‌کند. همزمان روزنامه وقایع اتفاقیه در گزارشی مدعی انتشار زوایای جدیدی از این موضوع است. بنا بر این گزارش روزنامه وقایع اتفاقیه به نقل از یکی از نزدیکان مینو خالقی نوشت: «دلیل رد‌صلاحیت او عکس‌هایی است که در اختیار هیئت نظارت قرار گرفته است؛ در‌حالی‌که طبق ادعای یکی از نزدیکان خالقی، بخشی از عکس‌های مورد نظر برای رد‌صلاحیت مینو خالقی، عکس‌های شخصی است که به احتمال زیاد با هک‌کردن گوشی وی می‌توانسته به دست آمده باشد.»

 

بر اساس این گزارش این عکس ها متعلق به سفر منتخب مردم اصفهان به چین است. این روزنامه همچنین به نقل از «یکی از نزدیکان مینو خالقی که اطلاعات گسترده‌ای از ماجرای ابطال آرای وی دارد» ادعا کرد: دلایل رد‌صلاحیت خانم خالقی تاکنون نه به صورت شفاهی و نه مکتوب اعلام نشده است. در این گزارش ادعا شده که « همسر یکی از مقامات شهری اصفهان که در انتخابات هزینه بسیار زیادی کرده» موضوع عکس های خالقی را برای اولین بار مطرح کرده است.  در عین حال و به گزارش ایرنا مینو خالقی روز گذشته در مطلبی در کانال تلگرامی اش گزارش روزنامه وقایع اتفاقیه را رد کرد و نوشت: این مطالب عجیب و مضحک است و به هیچ وجه ارتباطی با این جانب نداشته و محتوای آن بسیار از حقیقت به دور است.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها