عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اعتیاد به گجت ها به سلامتی افراد زیر 30 سال صدمه می زند

اعتیاد به گجت ها به سلامتی افراد زیر 30 سال صدمه می زند
سه شنبه 17 فروردین 1395  11:19 ق.ظ

 

gadget-avarez

 

 

یک بررسی که اخیرا انجام شده نشان داد که امروزه نیمی از افراد زیر 30 سال از کمردرد رنج میبرند، چون این افراد ساعات زیادی صرف کار با گجت ها (موبایل، تبلت، لپ تاپ و …) به حالت خمیده می کنند.

 

 

این بررسی که با رهبری انجمن British Chiropractic انجام شد، مشاهده کرد که کاهش سایز گجت ها باعث شده که افراد به جای استفاده از یک میز ، روی صندلی نشسته و روی گجت با حالت خمیده کار کنند، و براساس گزارش Daily Star این امر باعث بروز درد کمر و گردن افراد شده است.

همچنین مشخص شد که افرادی که در محل کار جای خاصی برای خودشان ندارند، فشار زیادی به گردنشان وارد می شود، چون مجبور به استفاده از میز و صندلی دیگران بوده و مانیتور و صندلی بر اساس قد آنها تنظیم نشده است.

آدمها با سبک زندگی غلطی که دارند، گردن و دیسک های بین مهره ای خود را تحت فشار قرار می دهند، و به طور متوسط هر شب 3 ساعت تلویزیون تماشا کرده ، که مجموع مدت زمان نشستن به 10 ساعت در روز میرسد.

Tim Hutchful از انجمن British Chiropractic می گوید: تعداد افرادی که متبلا به درد کمر و گردن هستند در حال افزایش است، چون سبک زندگی مدرن آنها را مجبور به نشستن می کند. اما مسئله مهم این است که بین کار کمی استراحت کرده و از بروز فشار بیشتر پیشگیری کنیم.

 

 

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

zahra_53

zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 20619
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها