عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

تلاش کری برای القای دوقطبی در ایران با توسل به یک خبر تکذیب شده !

تلاش کری برای القای دوقطبی در ایران با توسل به یک خبر تکذیب شده !
چهارشنبه 18 فروردین 1395  09:02 ق.ظ

وزیر خارجه آمریکا: در ایران درباره انتخاب مذاکره یا موشک تنش وجود دارد

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی وجود «تنش» (tension) در ایران شد و آن را یک «مبارزه» (fight) توصیف کرد که برسر  نیاز به «مذاکره» یا «موشک» انجام می شود.

به گزارش فارس و پایگاه خبری «بریت بارت» جان کری که با برنامه «Morning Joe» شبکه «ام اس ان بی سی» گفت و گو می کرد تلاش کرد تا دوگانه «مذاکره» یا «موشک» را صریح تر بیان کند: «من فکر می کنم هاشمی رفسنجانی اخیرا به صورت عمومی دیدگاهی را درباره این که آن ها(ایران) به مذاکره نیاز دارند و نه فرآیند تولید موشک، مطرح کرده است. البته او علنا مورد سرزنش رهبر ایران قرار گرفته است... به نظر می رسد آنجا یک مبارزه وجود دارد. هنوز هم یک روند انتخاباتی در ایران هست که قرار است در ماه جاری(میلادی) در ایران برگزار شود.... بنابراین، من فکر می کنم آنچه که شاهدش هستیم بخشی از تنش است.»

اظهارات جان کری به یک توئیت منتسب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره دارد که 2 روز پیش آیت ا... هاشمی رفسنجانی صریحا به آن واکنش نشان داد و تاکید کرد که آن جمله «خلاف واقع» است و «تحریف» و «خودسرانه تقطیع» شده است. وی همچنین علاوه بر تکذیب این جمله تاکید کرده بود که «تجهیز قوای نظامی کشور، از جمله تقویت قدرت موشکی کشور را لازم می‌دانم». با این حال جان کری وزیرخارجه آمریکا در ادامه سیاست القای دوقطبی در میان مسئولان کشور تلاش کرد تا از یک شبکه پربیننده در آمریکا به افکار عمومی اینطور بگوید که ایرانی ها در دوراهی کنارگذاشتن ابزار دفاعی خود و یا تقویت آن، درحال انتخاب هستند.

طی ماه های اخیر مسئولان آمریکایی به خصوص رئیس جمهور این کشور در اظهاراتی مداخله جویانه از مردم ایران خواسته که بین تغییر روند 3 دهه گذشته یا ادامه آن یک گزینه را انتخاب کنند. دراین باره رهبر انقلاب در سخنرانی ابتدای سال خود به تلاش آمریکا برای ترسیم دوراهی اشاره و تأکید کرده بودند: «آن سیاستی که مورد نظر آنها است این است که وانمود کنند ملّت ایران بر سر یک دوراهی قرار دارد و چاره‌ای ندارد جز اینکه یکی از این دو راه را انتخاب کند یا باید با آمریکا کنار بیایند، یا باید به‌طور دائم فشارهای آمریکا و مشکلات ناشی از آن را تحمّل کنند.» اخیرا دانشگاه مریلند آمریکا نظر سنجی را منتشر کرده بود که نشان می داد میزان بی اعتمادی مردم ایران به آمریکا نسبت به گذشته بیشتر شده است.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

کاربران برتر شهریور ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 88688
دسترسی سریع به انجمن ها