عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اسناد پاناما و افزایش فشار بر نخست وزیر انگلیس

اسناد پاناما و افزایش فشار بر نخست وزیر انگلیس
پنج شنبه 19 فروردین 1395  07:49 ق.ظ

 

در پی افشای اسناد مربوط به سابقه فعالیت های مالی و سرمایه گذاری پدر دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در گریزگاه های مالیاتی، فشار بر کامرون برای انتشار جزئیات وضعیت مالیاتی خود و اعضای خانواده اش افزایش یافته است. با افزایش فشار رسانه ها، دفتر نخست وزیر انگلیس به بی بی سی اعلام کرد که کامرون، همسر و فرزندانش، از هیچ بنیادی برای این منظور، استفاده نکرده اند.

 

علاوه بر خبرنگاران، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس که از فرصت پیش آمده برای انتقاد شدید از نخست وزیر استفاده کرده بود، گفت که جزئیات فرم های مالیاتی خود را منتشر می کند و از کامرون نیز می خواهد که این کار را انجام دهد. همزمان، به دنبال انتشار خبر فساد مالی در یوفا که توسط اوراق پاناما برملا شد، پلیس سوئیس به دفاتر این سازمان یورش برد؛ در لیست سیاه پانامایی به گزارش بی بی سی آمده بود که اینفانتینو دبیر کل پیشین یوفا، در حق پخش مسابقات یوفا تخلف گسترده مالی داشته است.

 

به دنبال افشای اسناد فساد مالی برخی سیاستمداران، ورزشکاران، هنرمندان و ثروتمندان جهان، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و برخی سران بلند پایه اقتصادی جهان، خواستار شفافیت بیشتر مالی در اقتصاد جهانی شدند. همچنین، آنگونه که دیلی میل گزارش داده است، اوراق پاناما، از امپراتوری 1.2 میلیارد پوندی حاکم امارات در انگلیس خبر داده و سرمایه گذاری مخفیانه تبهکاران و شیوخ میلیاردر عرب در بخش املاک لندن را برملا کرده است. به گزارش دویچه وله دولت پاناما به دنبال این افشاگری گسترده، فرانسه را تهدید کرده که اگر این کشور را در لیست سیاه پناهگاه های مالیاتی قرار دهد، اقدام تلافی جویانه متقابلی را در دستور کار قرار خواهد داد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها