عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

جهانگیری:طرح اصلاح نظام بانکی تا نیمه اردیبهشت نهایی می شود

جهانگیری:طرح اصلاح نظام بانکی تا نیمه اردیبهشت نهایی می شود
پنج شنبه 19 فروردین 1395  09:15 ق.ظ

معاون اول رئیس جمهور گفت: طرح اصلاح نظام بانکی ان‌شاءا... تا نیمه اردیبهشت‌ماه نهایی خواهد شد.به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با تأکید براینکه انتظار می‌رود در سال 95 منابع خارجی زیادی به سمت ایران بیاید، ادامه داد: طرح اصلاح نظام بانکی ان‌شاءا... تا نیمه اردیبهشت‌ماه نهایی خواهد شد.معاون اول رئیس جمهور واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی را یکی دیگر از اولویت‌های مهم دولت در سال جاری خواند و خطاب به استانداران گفت: امسال حتماً باید واگذاری طرح‌های نیمه‌‌تمام به مردم و بخش خصوصی عملیاتی شود.

جهانگیری خطاب به استانداران اظهار داشت: دوستان اصل را بر این نگذارند که منابع این اولویت‌ها کجاست اینها اولویت‌های اصلی سال 95 هستند و سیستم بانکی هم باید براساس این اولویت‌ها وام دهد و اگر مدیر بانکی به غیر از این طرح‌های اولویت‌‌دار به طرح دیگری وام دهد تخلف کرده است.

وی با بیان اینکه به حرکت درآوردن تولید داخل کشور یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اولویت های اصلی کشور در سال 95 است، افزود: ما در سال جاری هیچ کاری واجب‌تر از راه‌‌اندازی واحدهای تولیدی نداریم و استانداران تا زمانی که واحدهای غیرفعال مربوط به استان خود را فعال نکرده‌اند نباید آرامش داشته باشند.معاون اول رئیس جمهور  مبارزه با قاچاق کالا را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کشور دانست و گفت: دستور داده‌ام که هم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و هم گمرک یک عدد واقعی درباره میزان واقعی قاچاق ارائه کنند تا هر کس از خواب بلند نشود و یک عددی برای خودش بیان کند بالاخره باید بفهمیم عدد واقعی قاچاق چقدر است تا در مقابله و جلوگیری از آن تمرکز کافی داشته باشیم و راه‌های آن را هم ببینیم.جهانگیری با بیان اینکه سیاست‌های دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای دیگر که مغایر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشند باید شناسایی و از اجرای آن جلوگیری شود، خطاب به وزیر صنعت گفت:آقای نعمـت‌زاده اگر مشخص شود براثر تعرفه پایین برخی کالاها تولید داخل ضربه خواهد خورد این را قبول نخواهیم کرد.

وی تأکید کرد: اگر سیاست هر نهاد، قوه یا دستگاهی دیگر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مغایر باشد جلویش را خواهیم گرفت همچنین از تمامی استانداران می‌خواهم اگر به موارد اینچنینی برخورد کردند به بنده اعلام کنند و من براساس اختیاراتی که دارم با آن برخورد خواهم کرد.معاون اول رئیس جمهور  با تأکید براینکه سیاست‌های پولی و مالی کشور باید در راستای سیاست‌های تقویت تولید ملی باشد و هر ماه باید نسبت به اجرای این سیاست‌ها گزارش داده شود و هر جای آن مغایر با اقتصاد مقاومتی  باشد حذف و از اجرای آن جلوگیری می‌کنیم، افزود: باید در سال جاری میزان صادرات غیر نفتی را هدفگذاری کنیم در حالی که سال گذشته صادرات غیر نفتی ما سهمی 42 هزار میلیارد تومانی داشت امسال نیز باید مسئولان مربوطه اعلام کنند که سهم ما از صادرات غیر نفتی چقدر خواهد بود تا بتوانیم آن را تا پایان اسفند سال 95 عملیاتی کنیم.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89042
دسترسی سریع به انجمن ها