عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

بگذارید کودکتان با مُهر نماز بازی کند

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14051
محل سکونت : خراسان جنوبی

بگذارید کودکتان با مُهر نماز بازی کند
جمعه 20 فروردین 1395  03:59 ب.ظ

بگذارید کودکتان با مُهر نماز بازی کند

02475534460604271033.jpg;

بچه ها دوست دارند با مُهر بازی کنند. برخی  از والدین در هنگام نماز مهر را دست شان گرفته و با این کار فرصت لذت بازی با مهر را از کودک می گیرند. یا وقتی که او مهر را در دست  گرفت، با خشونت آن را از دست بچه می گیرند.

این کار علاوه بر این که ضربه روحی به کودک وارد می کند، موجب می شود که خاطره تلخی از نماز در ذهنش نقش ببندد. اما برای این که کودک با مهر بازی کند و مشکلی هم در نماز ما به پیش نیاید چه کنیم؟

الف) نماز با دو مهر

اگر فرزندتان عادت به خوردن مهر ندارد، مهری را در دستتان بگیرید و مهری را هم در مقابل تان بگذارید تا کودک آن را بردارد و با آن بازی کند.

ب) استفاده از مهر سنگی

اگر فرزندتان به خوردن مهر عادت دارد، برای خانه مهرهای سنگی تهیه کنید. اگر می خواهید بهداشت را هم رعایت کنید ، قبل از نماز مهر را بشویید و آن را در سجاده ای تمیز بگذارید.

ج) تهیه جانماز و مهر برای کودک

برای کودک جانماز کوچک و مهر بخرید و در هنگام نماز در کنار خودتان پهن کنید. این کار موجب می شود بازی کودک به سمت مهر خودش هدایت شود. در این صورت از آن جایی که کودک به بازی با مهر علاقه دارد، در هنگام نماز همیشه کنارتان خواهد بود. در کنار پدر و مادر بودن هنگام نماز، علاوه بر تلطیف روحی برای کودک، به نوعی آموزش نماز را هم برای او در پی خواهد داشت.

برگرفته از کتاب " من دیگر ما" جلد سوم، محسن عباسی ولدی

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها