عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

قاضی عسگر: گزارش مستند و تحقیقی فاجعه منا این هفته منتشر می شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

قاضی عسگر: گزارش مستند و تحقیقی فاجعه منا این هفته منتشر می شود
شنبه 21 فروردین 1395  07:23 ق.ظ

سرپرست حجاج ایرانی با بیان این که گزارش مستند و تحقیقی فاجعه منا آماده شده است و این هفته منتشر می شود از صدور روادید هیئت ایرانی برای سفر به عربستان و رایزنی پیرامون حج 95 خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای منا در مسجد امام حسن عسکری(ع) در پردیسان قم  گفت:گزارش مستند و تحقیقی فاجعه منا آماده شده است و این هفته منتشر می شود.وی ادامه داد: مستندات و اطلاعات کافی در این باره جمع آوری شده و در این گزارش به مباحث حقوقی ، پیگیری امور مربوط به شهدای منا و تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی پرداخته شده است.


سرپرست حجاج ایرانی درباره پرداخت دیه به خانواده های شهدای منا گفت: عربستان پرداخت دیه را نفی نکرده و صحبت از پرداخت دیه بوده است که برای نحوه اجرای  آن باید توافق کرد و ان شاءا... دیه به خانواده های شهدا پرداخت می شود.حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر گفت: مسائل حقوقی این فاجعه را وزارت خارجه ، دادستانی و سازمان حج و زیارت و بعثه پیگیری می کنند و نتایج آن به اطلاع مردم خواهد رسید.سرپرست حجاج ایرانی درباره حج امسال هم گفت: مذاکره با طرف عربستانی 26 فروردین انجام می شود و نوزدهم فروردین روادید هیئت مذاکره کننده ایرانی صادر شده است.حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر گفت: در صورت کسب نتیجه مطلوب در این مذاکره به مردم اطلاع رسانی می شود و کسانی که نوبت تشرفشان رسیده باید باتوجه به کمبود زمان به سرعت در کاروان ها  ثبت نام کنند و مقدمات برنامه ها و آموزش حجاج آغاز شود.


سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به برخی نگرانی ها در جامعه درباره حج امسال تصریح کرد: مردم مطمئن باشند اگر تصمیم داشته باشیم امور حج را با توافقی که صورت خواهد گرفت انجام دهیم ، برای آن چه با آن روبه رو خواهیم شد برنامه ریزی می کنیم و مرحله به مرحله به مردم اطلاع رسانی می شود.


حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر همچنین در مراسم بزرگداشت شهدای منا در مسجد امام حسن عسکری (ع) درپردیسان قم آخرین اقدامات انجام شده درباره فاجعه منا و سقوط جرثقیل در مسجد الحرام را تشریح کرد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها