عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

ترکیه و اسرائیل برای بهبود روابط به توافق رسیدند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

ترکیه و اسرائیل برای بهبود روابط به توافق رسیدند
شنبه 21 فروردین 1395  07:25 ق.ظ

 

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای از پیشرفت در «بهبود» روابط با رژیم صهیونیستی و «کاسته شدن» فاصله ها پس از 5 سال خبر داده است. تل آویو و آنکارا در حالی آغوش خود را برای یکدیگر گشوده اند که در سال 2010 و در جریان حمله نیرو های اسرائیلی به کشتی امدادرسانی ترکیه برای مردم غزه، 10 فعال ترک کشته شدند و روابط دو طرف بحرانی شد.


به گزارش رویترز، در بیانیه وزارت خارجه ترکیه گفته شده که فریدون شینرلی اغلو، معاون وزیر خارجه، جوزف چچان اور، نماینده ویژه نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ژنرال یاکوب ناگل، سرپرست شورای امنیت ملی اسرائیل، روز پنج شنبه در لندن دیدار داشته اند. در این جلسه آن ها موافقت کرده اند، «در دیدار بعدی، که قرار است به زودی انجام شود، توافق به دست آید».

 

پیش از این، آنکارا بار ها تاکید کرده که بهبود روابط دو طرف به خاتمه دادن محاصره غزه و پرداخت غرامت بابت 10 فعال ترک حامی فلسطین که کشته شده اند، بستگی دارد. ترکیه و اسرائیل، زمانی از مهم ترین متحدان منطقه ای به شمار می رفتند. آن دو در دهه های 1990 و 2000 میلادی از متحدان نزدیک منطقه ای یکدیگر بودند و حتی در زمان دولت های اسلامگرا در ترکیه هم روابط گرم دو کشور ادامه داشت. دلیل حمله اسرائیل به کشتی ترک نیز، نگرانی صهیونیست ها از موفقیت این کشتی در ورود به آب های ساحلی غزه و تحویل محموله خود به فلسطینیان و زمینه ساز اقدامات مشابه از سوی دیگر کشور ها مطرح شده است.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها