عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

سلام بر ماه رجب،

 
ma1393
ma1393
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : شهریور 1393 
تعداد پست ها : 1538
محل سکونت : اصفهان

سلام بر ماه رجب،
شنبه 21 فروردین 1395  03:40 ب.ظ

 

سلام بر ماه رجب،
ماه پيوند بندگان با معبود مهربان،
ماه بارش باران مهر و محبت الهي،
ماه رسيدن به سر منزل مقصود،
و ماه اُنس شب زنده دارانِ هميشه بيدار با محبوب و معبود بي همتا.

سلام بر بهار مناجات و بندگي. سلام بر نجواي شبانه اهالي رجب. سلام بر شب هاي رجب که پذيراي زاهدان است و سلام بر روزهايش که ميزبان عاشقان وصال الهي است و سلام بر لحظه لحظه رجب که شاهد ذکرِ ذاکران است.

ماه رجب، از ماه هاي بزرگي است که طلوع سه امام معصوم، امام علي(ع)، امام محمد باقر (ع) و امام جواد(ع)، را در آن شاهديم و شروع بزرگ ترين جنبش تاريخ بشري، يعني برانگيخته شدن پيام آور مهر و محبت، محمد مصطفي(ص) براي هدايت و سعادت انسان ها، در آن اتفاق افتاده است.

پنجمين ستاره آسمان امامت و ولايت در روز جمعه اول ماه رجب سال 57 هجري قمري در مدينه به دنيا آمد. نامش را محمد گذاشتند؛ هم نام پيامبر خدا (ص) که ده ها سال پيش او را بدين نام خوانده و لقبش را «باقر» گذاشته بود.

امروز ولادت اوست؛ او که نور چشم آسمان و زمين است و يگانه ي دانش و دين. او که پيامبر خاتم(ص) سلامش گفت و عظمت علمش را ستود. او که شکافنده ي ناشناخته هاي علم الهي است. او که فلسفه هاي شرق و غرب در مقابلش زانوي ادب بر زمين خواهند زد و حکمت و عرفان از حضورش کسب معرفت خواهند کرد.

او وارث علوم الهي است. وارث متانت پيامبر(ص)، وارث شجاعت مولا(ع)، وارث نجابت زهرا(س)، وارث سخاوت حسن(ع)، وارث صداقت حسين(ع)، و وارث عبادت سجاد(ع). اي پنجمين طلوع! آمدنت هواي ثانيه ها را معطر کرده است و حضور آسماني ات، بهاري است مادام در تقويم روي ميز. وقتي آمدي، تاريکي کوله بارش را جمع کرد تا روشناي انديشه ات تمام کوچه هاي زمين را روشن کند.

اي تو از تبار زلالي و پاکي، اي بزرگ مرد افلاکي، آمدنت خجسته و مبارک باد.

التماس دعا

 

تشکرات از این پست
nazaninfatemeh
دسترسی سریع به انجمن ها