عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

برنامه 20 میلیارد دلاری هند برای چابهار

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

برنامه 20 میلیارد دلاری هند برای چابهار
یک شنبه 22 فروردین 1395  08:58 ق.ظ


 

وزیر نفت هند از برنامه 20 میلیارد دلاری این کشور برای سرمایه گذاری در چابهار خبر داد. علاوه بر آن روز گذشته سند همکاری در زمینه توسعه میدان گازی« فرزاد بی»، همکاری های پالایشگاهی، صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی ایران به هند میان وزرای نفت ایران و هند امضا شد.

 

به گزارش شانا، بیژن زنگنه روز گذشته پس از دیدار با وزیر نفت هند در جمع خبرنگاران گفت: شرکت های هندی تمایل زیادی برای حضور در پروژه های نفت،گاز و پتروشیمی ایران دارند. وی مهمترین بخش مذاکرات در بخش سرمایه گذاری را توسعه میدان گازی «فرزاد بی» اعلام کرد و افزود: قرار است دو طرف ایرانی و هندی بر سر زمان بندی اجرای پروژه به توافق برسند که کار سختی است و به زمان نیاز دارد. وزیر نفت افزود: به گفته وزیر نفت هند، هندی ها قرار است از گاز این میدان برای مصارف خود و یا عرضه به بازارهای جهانی استفاده کنند.

 

زنگنه پس از دیدار با وزیر نفت هند در جمع خبرنگاران سطح کنونی خرید نفت هند از ایران را حدود ٣5٠ هزار بشکه در روز عنوان کرد و گفت: امیدواریم این رقم با لغو تحریم ها افزایش یابد.وزیر نفت و گاز هند که در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی به طرف ایرانی اطمینان داد کشورش متعهد به پرداخت تمام بدهی خود به ایران است و تاکید کرد که دو طرف پذیرفتند دلار آمریکا به عنوان مبنای محاسبه قرار گیرد، بعد از دیدار با وزیر نفت کشورمان نیز گفت: پول های ایران در بانک های هند محفوظ است و به زودی با گشایش کانال های بانکی به ایران پرداخت می شود. رییس‌کل بانک‌مرکزی ایران نیز در این جلسه از وزیر نفت و گاز هند خواست، پرداخت‌های این کشور مستقیماً به حساب‌های معرفی شده توسط ایران و با ارز یورو انجام شود.وزیر نفت هند بعد از دیدار با زنگنه در جمع خبرنگاران از برنامه این کشور برای سرمایه گذاری ٢٠ میلیارد دلاری در بخش انرژی و دیگر زمینه های صنعتی در چابهار خبر داد. وی افزود: هند برای کمک به توسعه بندر چابهار آماده است و من برای بررسی بهتر اوضاع یکشنبه، ٢٢ فروردین ماه به منطقه آزاد چابهار سفر می کنم.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها