عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

نصف بار دولت را روحانی به تنهایی بر دوش می‌کشد

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

نصف بار دولت را روحانی به تنهایی بر دوش می‌کشد
دوشنبه 23 فروردین 1395  07:34 ق.ظ

نصف بار دولت را روحانی به تنهایی بر دوش می‌کشد

سخنگوی دولت اصلاحات گفت: روحانی فاقد یک تیم فکری و کاری در دولت است.
رمضان‌زاده بی‌آن‌که به خلأهای به مراتب بزرگ‌تر در دولت موسوم به اصلاحات اشاره کند، می‌گوید: روحانی به تنهایی نصف بار کابینه را به دوش می‌کشد.
روزنامه آرمان از رمضان‌زاده پرسید: به نظر می‌رسد دولت آقای روحانی رابطه ارگانیک و سازمان‌یافته‌ای با تئوریسین‌ها و نخبگان فکری جامعه برقرار نکرده است. دلیل این مسئله چیست؟ آیا دولت تدبیر و امید فاقد توانایی ارتباط با نخبگان فکری جامعه است؟
وی در پاسخ گفت: به نظر من زمانه تغییر کرده و نمی‌توان توقع داشت دغدغه‌های مدنی و سیاسی دولت آقای روحانی مانند دولت اصلاحات باشد. به هر حال دولت اصلاحات در یک فضای خاص سیاسی ظهور کرد و اغلب نخبگان فکری و سیاسی به صورت خودجوش به دولت کمک می‌کردند؛ در حالی که آقای روحانی به تنهایی بار دولت را به دوش کشیده و فاقد یک تیم فکری قوی و منسجم بوده است. نکته دیگر اینکه شرایط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کنونی از بسیاری از جهات با شرایط دولت اصلاحات متفاوت است. در دو سال گذشته نیز آقای روحانی فرصت کافی برای ساماندهی تیم همراه خود را نداشته است. به نظر من آقای روحانی برای حرکت بهتر در مسیر آینده حتماً باید یک اتاق فکر منسجم تشکیل بدهد و از نیروهای تحول‌خواه و جلوبرنده جامعه استفاده صحیح‌تری کند.
دلیل همراهی نکردن مورد انتظار برخی اعضای کابینه با آقای روحانی چیست؟ آیا انتخاب این افراد از ابتدا اشتباه بود؟ رمضان‌زاده در پاسخ این سؤال هم می‌گوید: آقای روحانی از بین افرادی که می‌شناختند اعضای کابینه خود را انتخاب کردند. ایشان به دلیل اینکه در فضای سیاسی کشور درگیری عملی نداشتند و با نیروهای فکری جامعه آشنایی زیادی نداشتند موفق نشدند یک کابینه فکری منسجم و قوی تنظیم کنند. کابینه آقای روحانی بیشتر رویکرد عملیاتی دارد. این رویکرد عملیاتی نیز به دلیل سن بالای اعضای کابینه و همچنین محافظه‌کاری این افراد اجازه نداده اهداف آقای روحانی به صورت کامل محقق شود. به همین دلیل من معتقدم در شرایط کنونی آقای روحانی به تنهایی مسئولیت نصف کابینه را به دوش می‌کشند.

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/72072

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها