عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

«شریف» و «صنعتی اصفهان» در بین برترین دانشگاه های جوان دنیا

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

«شریف» و «صنعتی اصفهان» در بین برترین دانشگاه های جوان دنیا
دوشنبه 23 فروردین 1395  08:01 ق.ظ

 
نظام رتبه بندی تایمز فهرست 150 دانشگاه برتر جوان با قدمت زیر 50 سال را منتشر کرد که دانشگاه های شریف و صنعتی اصفهان در بین این دانشگاه ها حضور دارند.
 
 
به گزارش مهر، دکتر دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام این خبر افزود: رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی دانشگاه هاست که هر ساله نتایج رتبه بندی دانشگاه ها را اعلام می کند. موسسه پلی تکنیک فدرال سوئیس توانست همچون سال گذشته رتبه نخست فهرست را از آن خود کند. در جمع 10 دانشگاه برتر دنیا، بیشترین نسبت دانشجویان بین المللی برابر با 54 درصد و متعلق به این موسسه معتبر اروپایی است.
 
 
دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور تنها با 25 سال قدمت، توانست رتبه اول آسیا و دوم جهان را به خود اختصاص دهد. تدریس به زبان انگلیسی در این دانشگاه، سهم مهمی در جذب دانشجویان بین المللی و رشد سطح همکاری های علمی این دانشگاه با دانشگاه تراز اول جهانی دارد. این دانشگاه در سال 2016 با 3رتبه رشد نسبت به سال گذشته، در رتبه دوم جهان قرار گرفت. دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ نیز حائز رتبه دوم آسیا و سوم جهان شده است.
 
 
دانشگاه ماستریخت هلند و دانشگاه پوهانگ کره جنوبی در جایگاه چهارم و پنجم دنیا قرار گرفته اند. بدین ترتیب از 5 دانشگاه برتر جهان3 دانشگاه به آسیا تعلق دارد.از ایران نیز 2دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی اصفهان همچون سال های گذشته در جمع دانشگاه های برتر جوان دنیا قرار گرفتند. دانشگاه صنعتی شریف رتبه 100 و دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه ای در بازه 150-101کسب کرده است.به لحاظ تعداد دانشگاه برتر در فهرست منتشر شده انگلستان با داشتن 25 دانشگاه رتبه نخست و استرالیا با دارا بودن 19 دانشگاه رتبه دوم و فرانسه با 15 دانشگاه رتبه سوم دنیا را دارند.
 
 
به لحاظ دارا بودن تعداد دانشگاه جوان در خاورمیانه، ترکیه با داشتن 3 دانشگاه در رتبه اول و ایران با داشتن 2 دانشگاه در رتبه دوم قرار دارد. دهقانی تصریح کرد: بررسی وضعیت دانشگاه های کشور در شاخص های رتبه بندی تایمز نشان می دهد 2 دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی اصفهان در 2 معیار آموزش و پژوهش وضعیت مطلوبی دارند به نحوی که دانشگاه صنعتی شریف رتبه اول در حوزه آموزش و رتبه دوم در حوزه پژوهش در سطح خاورمیانه را کسب کرده است. همچنین در معیار درآمد صنعتی این دانشگاه ها رتبه نخست خاورمیانه را از آن خود کرده اند.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها