عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

فکر امنیت فرزندتان در خودرو هستید؟

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 6370
محل سکونت : اصفهان

فکر امنیت فرزندتان در خودرو هستید؟
دوشنبه 23 فروردین 1395  10:19 ق.ظ

 
یکی از اصلی ترین وظایف صندلی خودرو، حفظ سلامت فرزند شما هنگام رانندگی یا بروز سوانح است.
اگر خودرو شخصی دارید، صندلی ماشین جزو ملزومات بسیار اساسی دلبند شماست که باید در خرید آن خوب دقت کنید، چون با توجه به بررسی های انجام شده هنگام بروز سوانح رانندگی، کودکان ۷۰ درصد بیش از بزرگسالان درخطر آسیب خواهند بود. بنابراین نسبت به خرید این وسیله کاملا با وسواس اقدام کرده و به علامت یونیورسال که نشاندهنده مناسب بودن صندلی برای تمام خودرو هاست دقت کنید.

یکی از اصلی ترین وظایف صندلی خودرو، حفظ سلامت کودکان هنگام رانندگی یا بروز سوانح است، بنابراین درباره استانداردها و تست های انجام شده روی آن خوب دقت کنید و به علامت های موجود روی کارت الصاقی به آن توجه ویژه داشته باشید. به خاطر بسپارید ارزان خریدن هنر نیست بلکه درست و منطقی خرید کردن مهم است.

دراین چارچوب، مهم ترین موضوع هنگام خریدن صندلی خودرو برای کودکان، ایمنی آنهاست که باید بندهای نگهدارنده دقیقا درست نصب شده باشد و محافظ سر و گردن کودک در این وسیله وجود داشته باشد. توصیه کارشناسان در باره صندلی خودرو این است که در صورت بروز حادثه حتی اگر هیچ صدمه ای به صندلی کودک وارد نشده باشد نسبت به تعویض آن اقدام کنید چون ممکن است تغییر حالتی هرچند کوچک بدون جلب نظر شما در حادثه بعدی کارایی صندلی خودرو دلبندتان را کم کند.

همچنین یکی از مهم ترین مسائلی که برای والدین درخرید این وسیله اهمیت دارد، تعیین اندازه صندلی خودرو مناسب برای کودک است. این موضوع هم با استفاده از استانداردها و نشانه هایی خاص درنظر گرفته شده است. مثلا برای هنگام تولد گروه ۰ مثبت اختصاص داده شده و به ترتیب برای بالاتر از آن ۰۱ و ۰۲ تعیین شده است که در نهایت تا وزنی معادل ۱۳ گیلوگرم را پشتیبانی خواهد کرد.

صندلی اتومبیل مخصوص کودکان این امکان را فراهم می آورد که در موقع ترمز شدید احتمال صدمه دیدن کودکان به حداقل برسد. نتایج مطالعه نشان میدهد که این صندلی ها خطر آسیبهای وخیم را ۷۸ درصد و خطر آسیبهای جزئی را ۷۵ در صد می کاهند. آنها نتیجه می گیرند که نشاندن بچه های زیرچهار سال در صندلی مخصوص کودک که بر روی صندلی عقب اتومبیل فیکس شده است باید بصورت قانونی اجباری درآید.برای بچه ها استفاده از این صندلی ها بسیار مفید تر از بستن کمربند های معمولی است . اگر شما هم کودک زیر ۴ سال دارید به فکر تهیه یک صندلی ماشین خوب برای او باشید . صندلی ماشین را حتماً بر روی صندلی عقب ثابت کنید .

 
منبع: آکا ایران
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها