عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

فواید ورزش برای بیماران شیزوفرنی

 
shams_mahdi
shams_mahdi
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : فروردین 1395 
تعداد پست ها : 21
محل سکونت : اصفهان

فواید ورزش برای بیماران شیزوفرنی
دوشنبه 23 فروردین 1395  03:13 ب.ظ

Sz2.jpg

ورزش‌های فیزیکی و ذهنی می‌توانند به کاهش مشکلات بیماران شیزوفرنی کمک کند.

 

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، درمان‌های دارویی بیماران شیزوفرنی توهم و مشکلات روانی آنها را کنترل می‌کند، اما این بیماری اثرات دیگری همچون کاهش حافظه، کم شدن سرعت پردازش اطلاعات و کاهش توجه و هوش احساسی دارد که درمان دارویی به آنها کمک زیادی نمی‌کند.

 

یکی از اساتید UCLA در این باره می‌گوید: افرادی که شیزوفرنی دارند با ناتوانی‌های جسمی مواجه هستند و نمی‌توانند کار کنند به همین دلیل از اجتماع فاصله می‌گیرند.

 

انجام بازی‌های فکری می‌تواند یک چهارم یا یک سوم کمبودهای مغزی این بیماران را جبران کند. انجام ورزش‌های جسمی و ذهنی در کنار یکدیگر می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات مبتلایان به شیزوفرنی را کاهش دهد.

 

بررسی‌های انجام شده بر روی مبتلایان شیزوفرنی نشان داد افرادی که ورزش می‌کنند سه برابر کارایی شناختی آنها افزایش می‌یابد و دلیل آن افزایش یک نوع پروتئین در مغز است.

 

محققان معتقدند که کمک کردن به افراد مبتلا به شیزوفرنی در مراحل اولیه بیماری بسیار سودمند است، زیرا افراد در مراحل اولیه می‌توانند پیشرفت بهتری داشته باشند.

 

مدیر این تحقیقات می‌گوید: هدف ما کاهش ناتوانی بیماران است و این که بتوانیم بیماران شیزوفرنی را به زندگی عادی برگردانیم.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها