عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

آغاز انتخابات مهم پارلمانی سوریه

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

آغاز انتخابات مهم پارلمانی سوریه
چهارشنبه 25 فروردین 1395  12:10 ب.ظ

آغاز انتخابات مهم پارلمانی سوریه /14 میلیون نفر امروز پای صندوق‌های رای می‌روند

14 میلیون نفر از شهروندان واجد شرایط سوری امروز برای انتخاب نمایندگان پارلمان، پای صندوق‌های رای می‌روند.

به گزارش تسنیم، امروز مردم سوریه برای انتخاب نمایندگان مجلس، از میان 3500 نامزد، به 7200 مرکز رای‌گیری در سراسر این کشور می‌روند.روسا و اعضای کمیته‌های مرکزی انتخابات در استان‌ها بر اساس قانون انتخابات عمومی، سوگند یاد کردند. مجلس سوریه 250 نماینده دارد.

واکنش آمریکا

به گزارش ایسنا، «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با دخالت آشکار در امور داخلی سوریه، گفت که واشنگتن انتخابات پارلمانی امروز سوریه را قانونی نمی‌داند، چرا که (این انتخابات) بیانگر اراده مردم این کشور نیست! کاخ سفید در حالی این انتخابات را مبتنی بر اراده مردم نمی‌داند که حاضر نیست مردم از طریق انتخابات، در مورد ماندن یا رفتن «بشار اسد» رای بدهند.تونر این را هم گفت: «ما انتخابات پارلمانی سوریه را مشروع نمی‌دانیم چرا که نماینده اراده مردم این کشور نیست. هنوز زود است که با توجه به اوضاع کنونی سوریه، انتخاباتی در این کشور برگزار شود.»آمریکا، عربستان و ترکیه قصد دارند با تحمیل مرحله انتقالی قدرت به مردم سوریه و برکنار کردن بشار اسد، شرایط جدیدی را برای انتخابات ایجاد کنند.

اظهارات بشار اسد

رئیس‌جمهور سوریه اما یک بار دیگر علیه کسانی که از فدرالی‌ شدن این کشور حرف می‌زنند موضع گرفت. وی که در دیدار با اعضای هیئت پارلمانی روسیه سخن می‌گفت، اظهار داشت: «سیستم فدرالیسم، سوریه را نابود خواهد کرد.» بشار اسد همچنین نسبت به تجزیه خاورمیانه به کشورهای کوچک هشدار داد.اخیرا مقامات آمریکایی بار دیگر در مورد فدرالی شدن سوریه حرف زده بودند.بشار اسد در این دیدار همچنین گفت: «باید قانون اساسی جدیدی نوشته و به همه‌پرسی تمام مردم سوریه گذاشته شود.» رئیس‌جمهور سوریه حمایت روسیه از دولت و ارتش سوریه علیه تروریسم را نیز ستود.

سایر رویدادها

* روزنامه «رای‌الیوم» فاش کرد، علی‌رغم برقراری آتش‌بس در سوریه، آمریکا به ارسال سلاح به تروریست‌ها در سوریه ادامه می‌دهد.
* وزارت دفاع روسیه از سقوط یک فروند هلی‌کوپتر روسی در سوریه و کشته شدن دو خلبان آن خبر داد.

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/72208

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها