عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

دربی هشتاد و دوم، شش امتیازی است

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21956
محل سکونت : مازندران

دربی هشتاد و دوم، شش امتیازی است
چهارشنبه 25 فروردین 1395  06:23 ب.ظ

کارشناس فوتبال ایران و مربی سابق تیم ملی در رابطه با بازی تیم های استقلال و پرسپولیس می گوید این بازی حساس ترین بازی این دو تیم در سال های اخیر است.

به گزارش "ورزش سه"، هومن افاضلی نظرات خود را در رابطه با دربی اینگونه بیان می کند:

این دربی با دربی های گذشته متفاوت است

بازی امسال تیم های استقلال و پرسپولیس از دو نظر اهمیت دارد، اول، سبقه این دیدار است و به طور سنتی بازی این دو تیم همیشه دارای حساسیت بوده است اما دلیل دوم اینکه بازی امسال دربی از نظر نتیجه اهمیت بسیاری در تعیین قهرمان خواهد داشت و سه امتیاز این بازی برای هر دو تیم ویژه است، در سال های اخیر هیچگاه نتیجه دربی حساسیت جدولی نداشت اما این بازی از این نظر کاملا با سال های اخیر متفاوت است و هر دو تیم با نگاه به قهرمانی به این بازی می آیند.


شرط اول، آمادگی ذهنی

اولین شرط موفقیت در این بازی تمرکز ذهنی است، باید دید در این دیدار کدام یک از دو تیم می توانند از نظر ذهنی خود را آماده کند، به عقیده من در وهله اول تیم برنده این بازی باید از نظر ذهنی خودش را آماده کند، تمرکز بالا سبب می شود تا بازیکنان دستورات تاکتیکی را به نحو احسن در زمین پیاده کنند. آماده بودن ذهن برای این بازی اهمیت ویژه ای دارد و باید قبول کنیم دیدارهای مهم نیاز بیشتری به تمرکز دارند، هواداران زیادی می آیند و بازیکنان جوان زیادی در بازی حضور دارند.


شرط دوم، کارت کمتر

شرط دوم برای موفقیت در این بازی این است که تیم ها اخطار کمتری بگیرند، هر دو تیم باید تلاش کنند به سلامت بازی را پیش ببرند، مخصوصا اگر داور این بازی محسن ترکی باشد او به گونه ای داوری می کند که از کارت هایش استفاده می کند بنابراین اگر بازیکنی در این بازی کارت بگیرد مخصوصا در نیمه اول، تا پایان بازی باید با احتیاط در میدان حضور داشته باشد که اخراج نشود و این روی کار آن تیم تاثیر می گذارد.


شرط سوم، نباید ضربه ایستگاهی داد

شرط سوم موفقیت در دربی این است که ضربه ایستگاهی ندهند، ضربه ایستگاهی در این بازی ها می تواند کارگشا باشد و بنابراین تیم ها اگر بخواهند نزدیکی محوطه به حریف خطا بدهند ممکن است کار دست تیم بدهند و باعث نهایت استفاده حریف شوند.


این بار دربی 6 امتیازی است

در دربی های قبل اگر تیمی در جدول رده بندی جایگاه خوبی نداشت و نتایج ضعیفی را در لیگ داشت در این بازی می آمد تا نتیجه یک فصل ناکامی خود را جبران کند، اما این بازی با همه دیدارها تفاوت دارد، قبلا تیم ها در دربی می آمدند تا فصل بد خود را جبران کنند اما این دیدار به دلیل حضور هر دو تیم در کورس قهرمانی، 6 امتیازی است و با همه بازی های اخیر متفاوت است. این دیداری است که بازیکنان باید برای قهرمان شدن در آن انرژی بگذارند.


این بازی قطعا گل دارد

مطمئن هستم این بازی گل دارد، پرسپولیسی ها در هر بازی گلزنی کرده اند و در عوض به حریف شان هم موقعیت گل داده اند، در مجموع در بازی پرسپولیس گل های زیادی رد و بدل می شود، در طرف مقابل استقلالی ها هم در بازی های خود از کمترین موقعیت های خود گل به دست می آورند.


نبود کمال مشکل ساز است بازیکن جانشین نباید نمایشی بازی کند

راجع به بازیکنان دو تیم باید بگویم که عدم حضور کامیابی نیا در این بازی تا حد زیادی می تواند تاثیر خود را در بازی بکذارد، این بازیکن در سیستم برانکو بهترین نقش را ایفا می کند، باید دید در این بازی کدام بازیکن جای او در میدان حضور خواهد داشت و تا چه اندازه می تواند از پس وظایف محوله برمی اید، البته مهم ترین فاکتور برای بازیکن جانشین کمال این است که بازی نمایشی را کنار بگذارد و فقط به درست اجرا کردن وظایف خود بپردازد. 


رحمتی برجسته ترین نقش را در استقلال دارد

رحمتی می تواند مهره تعیین کننده استقلالی ها باشد، البته اگر جای او طالب لو هم بود همین حریف را می زنم چرا که او هم بازیکن باتجربه ای است و در آمادگی به سر می برد و در بازی برابر استقلال خوزستان هم این را نشان داد، اما به هر صورت گلر استقلال می تواند برجسته ترین نقش را در بین بازیکنان این تیم داشته باشد. همانطور که در بازی رفت دیدیم رحمتی در بازی رفت هم نقش ویژه ای داشت.


خرسندنیا باید نقش چشمی را ایفا کند

در استقلال آنطور که عنوان می شود خرسندنیا در میدان حاضر خواهد شد تا هافبک دفاعی این تیم باشد، باید دید او تا چه اندازه می تواند نقش روزبه چشمی را در این تیم ایفا کند، از شواهد پیداست که خرسندنیا در این پست بازی می کند و ابراهیمی در پست هافبک باکس قرار خواهد گرفت.


بنگر و رضاییان تمرکز داشته باشند

در بین پرسپولیسی ها بنگر و رضاییان باید تمرکز بیشتری در بازی خود داشته باشند، مخصوصا رضاییان باید حواس خود را به طور کامل جمع کند تا در زمان نفوذ، دفاع را از دست ندهد، او باید تمرکز زیادی در دفاع داشته باشد تا استقلالی ها از فضای خالی شده پشت او استفاده نکنند.


مسلمان می تواند به تیم ملی دعوت شود

محسن مسلمان بازیکنی است که بالاخره کارش را در میدان انجام می دهد، او در این فصل به اوج دوران بازیگری خود رسیده است، در فصول گذشته او تنها یک بازیکن فانتزی بود اما الان همه کار در زمین می کند و با موفقیت به پایان رساندن این فصل برای او حیاتی است، او در حال حاضر همه کاره است و حتی حقش است به تیم ملی دعوت شود.


مهدی طارمی باید باانگیزه باشد

مهدی طارمی باید در این بازی انگیزه زیادی داشته باشد، او تاکنون باید 20 گله می شد، در بعضی از بازی ها ما از طارمی انرژی کافی نمی بینیم این که او به انگیزه کافی در بازی های خود برسد مهمترین قدم برای اوست. او نشان داده در مواقع خاص می تواند خود را به استاندارد تعیین شده برسد، این را به طور کامل در بازی های اخیر این تیم نشان داد، بعد از اردوی اخیر تیم ملی او در حالی بازی نکرد با انگیزه بازگشت و در اولین بازی خود دو گل به ثمر رساند و در بازی برابر ملوان هم تاثیرگذار بازی کرد.


پرسپولیس، مالکیت و استقلال ضدحمله

پرسپولیسی ها در این بازی نیز با سیستم همیشگی خودشان یعنی 2-4-4 لوزی به میدان خواهند رفت و در طرف مقابل استقلال نیز 1-3-2-4 بازی خواهد کرد، در این بازی بدون شک از نظر فنی در شرایط نرمال پرسپولیسی ها مالکیت بیشتری خواهند داشت، در عوض استقلالی ها نیز ضدحملات خطرناک تری را خواهند داشت.


استقلال نیمکت قوی تری دارد

تعداد نفرات روی نیمکت می تواند تاثیر زیادی روی بازی داشته باشد، که از این نظر استقلالی ها نیمکت قوی تری دارند، در طرف مقابل پرسپولیسی ها که دست شان روی نیمکت خالی تر است باید روی بازیکنان حاضر در میدان برنامه ریزی بیشتری کنند که تاکنون برانکو به همین ترتیب عمل کرده است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها