عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

کشف قطره ی چشم برای آب مروارید با الهام از قرآن

 
SABOORI
SABOORI
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1393 
تعداد پست ها : 4218
محل سکونت : خراسان رضوی

کشف قطره ی چشم برای آب مروارید با الهام از قرآن
چهارشنبه 25 فروردین 1395  06:55 ب.ظ

کشف قطره ی چشم برای آب مروارید با الهام از قرآن

دانشمند مسلمان مصري دکتر عبد الباسط محمد توانست با ساختن قطره ي چشم براي درمان آب مرواريد با الهام گرفتن از سوره يوسف به دو مجوز اختراع بين المللي يکي از آمريکا و ديگري از اروپا دست يابد.

دانشمند مسلمان مصري دکتر عبد الباسط محمد سيد پژوهشگر مرکز ملي تحقيقات وابسته به وزارت پژوهش علمي و فناوري مصر يک روز صبح هنگامي که در حال تلاوت سوره ي يوسف عليه السلام بود آن قصه ي عجيب وي را به تأمل واداشت و شروع به تدبر در آيات قرآن کريم کرد که داستان توطئه ي برادران يوسف عليه السلام و سرنوشت پدر آن حضرت را بيان ميکرد و اينکه چگونه چشمان حضرت يعقوب کور شد و دچار آب مرواريد گرديد و سپس چگونه خداوند متعال به واسطه ي پيراهن يوسف (ع) آن حضرت را شفا داد .

وي همچنان در حال تحقيق و جستجو بود تا اينکه با ياري خداوند به رابطه ي بين غم و غصه و دچار شدن به آب مرواريد پي برد. چرا که غم و غصه باعث افزايش هرمون ادرينالين مي شود که اين ماده، ماده اي ضد هرمون انسولين به شمار مي رود.

بنابراين اندوه و يا شادي شديد باعث افزايش مستمر هرمون ادرينالين مي شود که به نوبه ي خود باعث افزايش قندخون مي گردد که اين يکي از دلايل تار و کدر شدن ديد چشم مي باشد. و اين بر هم زمان بودن گريه و اندوه مي باشد که نخستين بارقه ي اميد در سوره ي يوسف براي وي زده مي شود آنجا که خداوند در مورد حضرت يعقوب عليه السلام مي فرمايد : ﴿وتولى عنهم و قال يا أسفي على يوسف وابيضّت عيناه من الحزن فهو كظيم﴾ (يوسف 84) حضرت يوسف عليه السلام با وحي پروردگار از برادرانش خواست که پيراهنش را براي پدرش ببرند ﴿اذهبوا بقميصي هذا فألقوه على وجه أبي يأت بصيرا وأتوني بأهلكم أجمعين﴾ (يوسف 93)

خداوند متعال مي فرمايد : ﴿ ولما فصلت العير قال أبوهم إني لأجد ريح يوسف لولا أن تفندون، قالوا تالله إنك لفي ضلالك القديم، فلما أن جاء البشير ألقاه على وجهه فارتد بصيرا قال ألم أقل لكم إني أعلم من الله ما لا تعلمون﴾(يوسف 96)

آغاز پژوهش از اينجا بود که چه چيزي در حضرت يوسف عليه السلام بود که باعث شفا شده است ؟

بعد از فکر و تأمل دکتر عبد الباسط به جوابي جز عرق (بدن) نرسيد؛ بنابراين شروع به جستجو در مورد عناصر عرق کرد و لنزهاي خارج شده از چشم را در عرق فرو مي برد که باعث شفافيت تدريجي اين لنزهاي کدر شده مي گرديد.

و سؤال دوم اين بود که :

آيا تمام عناصر و اجزاي عرق فعال و تأثير گذار مي باشند؟

بدين وسيله و با يکي از اين عناصر در نهايت دکتر عبدالباسط توانست ترکيبي از "پولين جوالدين" بسازد و آن را روي 250 داوطلب آزمايش کندکه در بيش از 90% از موارد آب مرواريد و سفيدي چشم از بين رفت و اين افراد بينايي خود را باز يافتند. و از طريق آزمايش ثابت شد که استفاده از اين قطره 2 بار در روز به مدت 2 هفته باعث از بين رفتن آب مرواريد چشم و بهبود بينايي مي گردد.

دکتر عبد الباسط مي گويد که با شرکتي که قرار است اين دارو را توليد و توزيع کند شرط کرده است که هنگام ارائه ي آن به مردم به اين مسأله اشاره کند که آن يک داروي قرآني است تا مردم به راستگويي اين کتاب بزرگ و تأثير آن در خوشبختي دنيوي و أخروي مردم پي ببرند.

دکتر عبدالباسط اضافه مي کند که : با استفاده از تجربيات علمي خود عظمت و بزرگي قرآن را احساس مي کنم و آنگونه است که خداوند فرموده : ﴿ و ننزل من القرآن ما هو شفاء ورحمة للمؤمنين )

منبع:

jmal.blogfa.com

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها