عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

پس لرزه های مصوبه یارانه ای مجلس

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

پس لرزه های مصوبه یارانه ای مجلس
پنج شنبه 26 فروردین 1395  08:43 ق.ظ

 
معاون نوبخت: برای حذف 3 دهک باید حساب های بانکی را بررسی کرد که دولت مخالف است
 
 
کشاکش یارانه ای میان دولت و مجلس هم چنان ادامه دارد. بعد از اینکه نوبخت مخالفت خود را با حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی، اعلام کرد این بار نوبت معاون پارلمانی او بود که به نقد این مصوبه بپردازد. علیرضا صالح گفت: دولت امکان شناسایی این دهک ها را ندارد و اجرای این قانون تبعاتی را در جامعه خواهد داشت.
 
 
دولت قادر به شناسایی سه دهک پردرآمد نیست
بعد از اینکه روز سه شنبه  مجلس قانونی را تصویب کرد که دولت را ملزم به حذف گروه های درآمدی بالای 35 میلیون تومان در سال می کرد، انتقادها به این طرح آغاز شد. بزرگترین منتقد این طرح دولتی ها بودند که  باید آن را اجرایی کنند. آن ها معتقدند که دولت قادر به شناسایی این افراد نیست. برای  مثال، معاون پارلمانی سازمان مدیریت در یک برنامه تلویزیونی گفت: دولت قادر به شناسایی سه دهک پردرآمد نیست و چنانچه مصوبه روز سه شنبه مجلس لازم الاجرا شود، اجرای این قانون با مشکل مواجه خواهد شد. به گفته صالح، برای شناسایی سه دهک پر درآمد باید به حساب های شخصی بانکی مردم سرکشی کرد که دولت به هیچ وجه موافق آن نیست. وی برای اثبات صحبت های خود به آمارهای حذف شدگان سال گذشته اشاره کرد و گفت:« در سال 94 چهار و نیم میلیون نفر از دهک های پردرآمد کشور شناسایی و از پرداخت یارانه حذف شدند که یک و نیم میلیون نفر از آنها اعتراض کردند و یارانه شان بار دیگر برقرار شد»معاون وزیر رفاه نیز در یک برنامه تلویزیونی دیگر، از سختی اجرای این قانون سخن گفت. به گزارش تسنیم،  میدری گفت: قبول دارم که بخش قابل توجهی توانایی مالی دارند اما تشخیص آنانی که توانایی مالی دارند بسیار سخت است و باید ضریب خطا را کاهش دهیم. در همین حال، مصباحی مقدم، نماینده مجلس بر حذف یارانه تاکید کرد و افزود:  کسانی که زیر خط فقرند یارانه بگیرند و کسانی که بالای آن هستند یارانه نگیرند.در همین حال  صحن علنی دیروز مجلس نیز تحت تاثیر برنامه تلویزیونی روز گذشته سیما بود. محمدرضا پورابراهیمی در صحن علنی مجلس با انتقاد از سازمان صداوسیما گفت: « در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، نماینده ای که از مجلس دعوت شده بود ، منتقد مصوبه مجلس بود در حالیکه لازم بود سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ، برای توضیح مورد دعوت قرار گیرد». لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر وی گفت: «صداوسیما باید این موضوع را اصلاح کند و از سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه دعوت شود .

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها