عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

سینما فلسطین اصفهان رسما افتتاح شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

سینما فلسطین اصفهان رسما افتتاح شد
پنج شنبه 26 فروردین 1395  12:52 ب.ظ

 سینما فلسطین اصفهان رسما افتتاح شد

 


ایسنا/‌ پردیس سینمایی فلسطین پس از بازسازی با حضور مسئولان کشوری و استانی 25 فروردین ماه در اصفهان به بهره‌برداری رسید.

استاندار اصفهان در مراسم افتتاحیه سینما فلسطین اصفهان به سفر ریاست جمهوری به همراه هیات دولت تدبیر و امید به اصفهان اشاره و اظهار کرد: در حضور ایشان محورهای علم و فناوری و توسعه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را دو محور اصلی توسعه استان اصفهان ذکر کردم. چراکه قرار است کوریدور علم و فناوری برای نخستین‌بار در اصفهان برقرار شود، همچنین ۲۰ هزار اثر فرهنگی، میراثی و طبیعی در استان وجود دارد.

رسول زرگرپور افزود: رییس جمهور پس از شنیدن این صحبت‌ها از جانب من گفتند این دو اولویت برای استان اصفهان خوب است، اما جایگاه هنر در اصفهان کجاست. اگر هنر در اصفهان نباشد باید در کجای ایران به دنبال آن گشت؟

وی ادامه داد: بنابر صحبت‌های رییس جمهور، ما هنر را نیز که تا آن زمان مغفول مانده بود، از اولویت‌های مهم توسعه‌ای استان قرار داریم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان خاستگاه و جایگاه هنر است و مردمان اصفهان هنردوست و هنرپرور هستند، اضافه کرد: خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح یک اتمسفر و فضای سینمایی و هنری هستیم. متاسفانه علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که انجام گرفته و با توجه به تمام ظرفیت‌هایی که در شهر اصفهان وجود دارد، تنها پنج سینما در این شهر موجود است و این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: در دو سال اخیر، در شهرستان‌های شاهین‌شهر، برخوار و نجف‌آباد سینماهایی افتتاح شد، اما پنج سینما جوابگوی شهر اصفهان با دو میلیون جمعیت نیست.

«زرگرپور» با بیان اینکه باید سالن هایی برای عرضه هنرهایی مانند سینما، تئاتر و موسیقی وجود داشته باشد، گفت: در چند سال گذشته پیرامون احداث سالن هایی برای عرضه هنر غفلت هایی کردیم و این موضوع باید جبران شود. در این راستا برای افتتاح سینماهای دیگر در شهر هنرپرور اصفهان اعلام آمادگی می کنیم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: بسیاری از هنرمندان درجه یک کشور، اصفهانی هستند و این افراد خواهان توجه و اهمیت به هنر هستند.

با ساخت پردیس سینمایی نگرانی نبود سالن تئاتر حل خواهد شد

همچنین رییس حوزه هنری استان اصفهان گفت:۹۰ درصد سینما فلسطین در چهار ماه و با هزینه ای بالغ بر ۱.۸ میلیارد تومان بازسازی شد.

سید مهدی سیدین امروز(چهارشنبه) در این مراسم اظهار کرد: حدود ۹۰ درصد سینما فلسطین طی چهار ماه و با هزینه ای بالغ بر ۱.۸ میلیارد تومان بازسازی شد.

رییس حوزه هنری استان اصفهان به سه سینمای دیگر اصفهان اشاره و اضافه کرد: سینماهای ایران، ۲۲ بهمن و اندیشه تبدیل به مخروبه شده است و امیدواریم این سه سینما نیز باردیگر احیا شوند و اتفاقات خوب هنری گذشته در اصفهان تکرار شود.

وی با بیان اینکه با ساخت پردیس سینمایی سینما ساحل، خانواده و ۲۲ بهمن نگرانی از بابت نبود سالن تئاتر در اصفهان نیز حل خواهد شد، خاطرنشان کرد: موسسه سینما شهر، شهرداری و شورای شهر نیز قول همکاری برای بازسازی سینما خانواده و ۲۲ بهمن را داده اند.

رییس حوزه هنری استان اصفهان تاکید کرد: در ۱۱ سال گذشته به طور میانگین در هر سال یک سالن سینما در استان اصفهان افتتاح شده است. سینما فلسطین در ایام نوروز امسال بازگشایی و در آن فیلم سینمایی به نمایش درآمد که مورد استقبال مردم واقع شد.

سیدین نیا گفت: در سال ۹۴، شهر اصفهان دارای ۴ سینما بود که این موضوع اتفاق مبارکی برای اصفهانی ها بوده است.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها