عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

سیل ایلام و جزئیات حوادث آن + عکس

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3930
محل سکونت : خوزستان

سیل ایلام و جزئیات حوادث آن + عکس
جمعه 27 فروردین 1395  09:06 ق.ظ

سیل طی 24 ساعت گذشته بخش‌هایی از استان ایلام را در بر گرفته و سبب خسارت‌های مختلفی به راه‌ها و ... شده است.
به گزارش فرهنگ نیوز، در واپسین روزهای فروردین ماه آسمان استان ایلام بارانی شد و مردم بار دیگر جاری شدن سیل و باران شدید به همراه تگرگ در برخی از مناطق را شاهد بودند.
 
این تغییر وضعیت جوی این بار در مناطق جنوبی استان ایلام از جمله شهرستان دمرزی و گرمسیری رخ داد و با سیلابی شدن مسیرها و معابر و رودخانه‌ها بخشی از تاسیسات زیربنایی و مزارع کشاورزی هم خسارت دید.
 
در پی این بارش‌ها همچنین یک زن و یک مرد در منطقه میمک و کمربندی شهر دهلران ناپدید شدند و جستجو برای پیدا کردن آنها از عصر دیروز تاکنون ادامه دارد و بر اساس اعلام مسئولان جمعیت هلال احمر فرایند جستجوی این افراد وارد مراحل جدیدتر و استفاده از تجهیزات مدرنی شده است.
 
بارش‌های شدید بهاری علاوه بر طراوت و شادابی استان اسلام خساراتی هم به مزارع کشاورزی و تاسیسات زیربنایی از جمله محورهای ارتباطی استان ایلام در شمال و جنوب وارد کرده است.
 
بارش شدید باران که از عصر دیروز در مناطق مختلف استان شروع شد سبب آبگرفتگی و سیلابی شدن معابر و جاری شدن سیلاب‌ها و در پی آن تخریب جاده‌ها و راه‌های عشایری و روستایی استان ایلام شده است.
 
بر اثر شدت بارش‌های 24 ساعت گذشته در شهرستان گرمسیری دهلران نیز خساراتی به مزارع کشاورزی و راه‌های ارتباطی این منطقه از استان ایلام وارد شده است. همچنین سیلابی شدن مسیرها و معابر شهرستان دهلران و وقوع سیل در این شهرستان سبب گرفتار شدن 10 نفر از عشایر منطقه خربزان شد که عملیات نجات و استقرار آنها در مکان‌های امن ادامه دارد.
 
 
به علت ریزش کوه، محور ارتباطی آبدانان به اندیمشک مسدود و این حادثه باعث توقف تردد خودروها شد. بارش شدید باران سبب ریزش کوه و مسدود شدن جاده ارتباطی شهرستان‌های آبدانان و دره‌شهر شده بود که تلاش نیروهای مرتبط با موضوع باعث رفع انسداد شده است.
 
از شهرستان سیروان هم خبر می‌رسد که بارش‌های سیل آسای دیروز و دیشب سبب طغیان رودخانه سیمره و کشیده شدن آب عقبه سد سیمره به باغات در زمین‌های کشاورزی منطقه عرب رودبار شده است.
 
هم اکنون تعداد زیادی از درختان مستمر انار و زمین‌های کشت چغندر در این منطقه به زیر آب رفتند.
 
در صالح‌آباد و شهرستان مهران هم بارش باران و تگرگ چهره این شهر گرمسیری را سفیدپوش و به زمین‌های کشاورزی خسارت وارد کرد.
 
برخی از راه‌های ارتباطی شهرستان ملکشاهی از جمله پل ورکبود بر اثر سیل تخریب شدند.
 
برخلاف پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل و تکرار بارش‌های سیل‌آسا و خبرساز آبان ماه پارسال شهروندان ایلامی دیشب را به آرامی سپری کردند و خبری از سیل در این شهر نبود.
 
هم‌اکنون هوای اغلب مناطق استان به ویژه شهر ایلام صاف است و در کنار برخی مشکلات، بارش‌ها هوا و طبیعت دل‌انگیزی را برای مردم استان چهار فصل ایلام به ارمغان آورده است.
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: در پی بارش‌های 24 ساعت گذشته یک زن 21 ساله در منطقه میمک ایلام و یک راننده تریلی در شهرستان دهلران ناپدید شدند و جستجو برای پیدا کردن آنها از سوی امدادگران جمعیت هلال احمر ادامه دارد.
 
محمد سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: در پی جاری شدن سیل و طغیان رودخانه سیمره 3 زنبوردار در بخش هلیلان شهرستان چرداول عصر دیروز گرفتار شدند که امروز از طریق یک فروند بالگرد اعزامی از سوی کرمانشاه نجات یافتند.
 
وی ادامه داد: امکان خطر برای نجات این افراد بسیار بالا بود بنابراین از همان اواخر دیشب و اوایل بامداد و با عوامل جمعیت هلال احمر کشور از طریق مدیریت بحران هماهنگی لازم به عمل آمد.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها