عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

(تصاویر) رزمایش سپاه در سیستان

(تصاویر) رزمایش سپاه در سیستان
جمعه 27 فروردین 1395  02:13 ب.ظ

  رزمایش پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه پاسدارن با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار باقری رییس سازمان ارکان ستاد کل نیروهای مسلح و با رمز «یا محمد رسول الله» در روستای جالق از توابع سراوان استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.
 
این رزمایش به مدت سه روز و با هدف حفظ آمادگی رزمی در یگان‌های منطقه، نمایش قدرت نظامی نیروهای مستقر در منطقه، هویت بخشی و امنیت سازی منطقه مبتنی بر بومی سازی امنیت و نشان دادن امنیت پایدار توسط مردم در مناطق سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، جنوب خراسان جنوبی و شرق استان هرمزگان که قرارگاه قدس نیروی زمینی در آن حضور دارند، برگزار خواهد شد.
 
بر اساس اظهارات سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، در روز اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) در منطقه سراوان و در روز دوم که در منطقه عمومی میرجاوه برگزار می‌شود، سناریوها و سریال‌های نظامی پیش بینی شده انجام می‌شود و در روز سوم نیز تجمع عظیمی از فرماندهان بسیج و یگان‌های حاضر در رزمایش در شهر زاهدان برگزار خواهد شد.
 
در این رزمایش علاوه بر کلیه نیروهای بومی سازماندهی شده در منطقه، لشکر 41 ثارالله و 19 فجر و تیپ 33 المهدی، 110 سلمان، حضرت علی اکبر (ع) و صالحین و یگان ویژه صابرین نیز حضور دارند. هوانیروز سپاه نیز در این رزمایش نقش موثری ایفا می‌کند.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*عکاس: برنا قاسمی/ ایسنا

 

.... ..

                      

rezamzd

rezamzd
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 1843
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها