عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

غذای سالم یعنی غذای طبیعی

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 6370
محل سکونت : اصفهان

غذای سالم یعنی غذای طبیعی
جمعه 27 فروردین 1395  07:41 ب.ظ

 
تولیدکنندگان مواد غذایی در کارخانه به دو صورت غذای سالم بچه ها را تبدیل به غذای ناسالم می کنند.
بدیهی است که غذاهای تازه از دامان طبیعت می آیند؛ مانند میوه جات، سبزیجات، گوشت قرمز، مرغ، ماهی، شیر، مغزها، دانه ها و توت ها. هر چیزی که طبیعی و سالم باشد. اینها مواد غذایی طبیعی هستند؛ هر چیزی که مادربزرگ پیرتان بتواند آن را به خوبی تشخیص دهد و آن را به عنوان غذا تایید کند!

اما برعکس، غذاهای بسته بندی شده، غذاهای آماده، غذاهای نیمه پخته یا غذاهایی شبیه به این موارد، غذاهای غیرطبیعی و ناسالم هستند. می دانم که همه اینها را می دانید و این موارد به نظرتان واضح و بدیهی است ولی دفعه بعد که به فروشگاه مواد غذایی می روید، به موادی که داخل سبد خریدتان می اندازید خوب دقت کنید. ببینید چقدر از تعریف غذاهای طبیعی دور هستند و چقدر غیر طبیعی و ناسالم اند.

همین کیک ها و نان های بسته بندی شده ای که می خرید، اینها چندین روز داخل قفسه ها مانده اند. چند روز هم داخل کمد خانه شما می مانند! ولی اتفاقی برای شان نمی افتد. چیپس ها هم همینطور. بعد از ۹ هفته که باز می شوند، هنوز هم مانند روز او خریدشان هستند.

من به عنوان متخصص تغذیه از شما می خواهم که مراقب تغذیه فرزندان تان باشید. این موضوع به ما ثابت شده است که غذا یعنی زندگی؛ و وقتی فرزندتان غذای طبیعی و تازه مصرف می کند، انرژی مورد نیاز برای یک زندگی شاد و سالم در اختیار بدنش قرار می گیرد.

تولیدکنندگان مواد غذایی در کارخانه به دو صورت غذای سالم بچه ها را تبدیل به غذای ناسالم می کنند. اول اینکه به مواد غذایی سالم، افزودنی می زنند که ماندگاری بیشتری پیدا کنند؛ و دوم اینکه کارخانه ها مواد غذایی تولید می کنند که بسیار وسوسه انگیز هستند تا با دیدن شان نتوانید به راحتی از خیر خریدن و خوردن آنها بگذرید.

در این نوع غذاها مقدار زیادی شکر، چربی های مضر و مواد شیمیایی وجود دارد که کاملا غیرسالم هستند. سوسیس و کالباس، سس ها، بیسکوییت ها، چیپس ها، پفک ها، اسنک ها، همه و همه جزو همین دسته از مواد هستند و باید از خوردن شان امتناع کرد.

 
منبع: برترین ها
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها