عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

روحانی: زمانی که به غزه تجاوز شد، حزب ا... رشید و ایران در کنار ملت فلسطین ایستادند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

روحانی: زمانی که به غزه تجاوز شد، حزب ا... رشید و ایران در کنار ملت فلسطین ایستادند
شنبه 28 فروردین 1395  07:29 ق.ظ

 
رییس جمهور در جمع سران سازمان همکاری اسلامی، تقویت روابط با کشورهای اسلامی را از اولویت‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و با تاکید بر اینکه هر حرکت تفرقه‌افکنانه‌ای در سازمان همکاری اسلامی قطعاً بی‌اعتبار است، اظهارداشت: اختلافات در جهان اسلام، معضل همه ما است و حل‌وفصل اختلافات و سوءتفاهمات صرفاً از مسیر دیپلماتیک و با استفاده از روش‌های مسالمت‌آمیز و انجام مذاکرات میسر است.
 
دکتر روحانی با اشاره به ضرورت وحدت در جهان اسلام تصریح کرد: اگر صدها میلیارد دلار از ذخایر و منابع امت اسلامی به‌جای آنکه صرف رشد و اشتغال جوانان شود، به بهانه هراس‌های موهوم، صرف پر کردن زرادخانه‌های نظامی شد و علیه یکدیگر به کار رفت، چگونه می‌توان از وحدت سخن گفت و جوانان را به رعایت اصول کرامت و برکت اسلامی متقاعد نمود؟ وی افزود: برای همه روشن است که نه عربستان مشکل ایران است؛ و نه ایران مشکل عربستان. مشکل اصلی، جهل و تعصب و خشونت‌ورزی است. معضل همه ما، اختلافات در جهان اسلام است. رئیس جمهور کشورمان با یادآوری حمایت های ایران از کشورهای منطقه تأکید کرد: زمانی که غزه مورد تجاوز صهیونیست‌ها قرار گرفت، حزب‌ا... رشید و قهرمان و ‌ایران در کنار ملت فلسطین ایستادند؛ و روزی هم که لبنان مورد تجاوز آن‌ها قرار گرفت بازهم حزب‌ا... بود که پیشاپیش مردم لبنان درصحنه نبرد قرار گرفت.
 
روحانی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان کشورهای اسلامی و مسلمانان در برابر تجاوز و تهدید و اشغال و تروریسم بوده و هست.رئیس جمهور کشورمان با یادآوری فعالیت های ایران در راه مبارزه با خشونت و افراط گرایی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، از همان روزی که عهده‌دار ریاست هشتمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در تهران شد تا زمانی که ایده «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» (WAVE) را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح کرد، بر یک‌سخن محوری تکیه داشت؛ و آن این که گفتگو و تعامل سرآغاز درک دردها و مسائل اساسی زمانه و درمان مؤثر آن‌هاست.
 
3 پیشنهاد ایران به کشورهای جهان اسلام
در ادامه رئیس جمهور کشورمان سه پیشنهاد را به سران کشورهای سازمان همکاری اسلامی ارائه داد: 1. باید به اولویت گفت وگو و اتخاذ راه‌حل‌های دیپلماتیک در میان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، برای حل همه اختلافات وفادار ماند؛ تا سوءظن‌های سیاسی و تاریخی و غفلت از مداخله‌ها و نقش‌آفرینی قدرت‌های بزرگ و صهیونیسم اولویت گفت وگو را تحت‌‌الشعاع تصمیمات شتاب‌زده و آرایش‌های خاص سیاسی قرار ندهد. 2. باید امنیت پایدار، پیشرفت علمی و توسعه همه‌جانبه اعضای سازمان همکاری اسلامی را امنیت، پیشرفت و توسعه جهان اسلام دانست و از آن استقبال کرد و اجازه نداد با ایجاد موقعیت‌های هراس‌انگیز و خلق خطرهای موهوم این ضرورت به محاق برود. 3. باید همواره خطر رژیم صهیونیستی را به‌عنوان منبع اصلی تولید خشونت و افراطی‌گری به خاطر داشت و پذیرفت که استمرار قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین و عمدتاً زنان و کودکان، در سرزمین‌های اشغالی و حملات غیرانسانی و محاصره غزه، حاکی از سرشت خشونت‌آمیز رژیمی است که متأسفانه با تغافل جامعه جهانی و به خصوص قدرت‌های غربی به سبعیت خود ادامه می‌دهد.رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در نشست سران کشورهای سازمان همکاری اسلامی پنجشنبه به ترکیه سفر کرد و با استقبال رجب طیب اردوغان وارد استانبول شد.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها