عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

یک مقام ارشد اروپایی: اطمینان می دهیم تجارت با ایران ممکن است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

یک مقام ارشد اروپایی: اطمینان می دهیم تجارت با ایران ممکن است
شنبه 28 فروردین 1395  09:19 ق.ظ

 
یک پایگاه خبری در گزارشی به نقل از مقامات ارشد اتحادیه اروپا هدف از سفر هیئت بلند پایه اروپایی به ایران را اطمینان دادن به بانک های بین المللی برای تجارت با این کشور عنوان کرد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری ای یوآبزرور، یک هیئت بلند پایه اروپایی به رهبری فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است ابتدای این هفته به ایران سفر کنند تا بانک های بین المللی را نسبت به تجارت با جمهوری اسلامی مطمئن سازند اما به گفته مقامات، آن ها فرصت ندارند درباره حقوق بشر گفت وگو کنند.این هیئت که فدریکا موگرینی در راس آن قرار دارد متشکل از هفت کمیسیونر اتحادیه اروپا در بخش های انرژی، تجارت و صنعت است که روز های شنبه و یکشنبه در تهران خواهند بود.بر اساس این گزارش، در پی اجرایی شدن توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 که تابستان گذشته در وین حاصل شد، متئو رنزی نخست وزیر ایتالیا نیز اوایل هفته جاری با گروهی متشکل از 60 تاجر ارشد برای امضای یک سری قرارداد ها در حوزه های نفت، گاز و حمل و نقل به ارزش هفت میلیارد یورو به تهران سفر کرد.
 
یک مقام ارشد اتحادیه اروپا نیز روز چهارشنبه گفت که حضور این تعداد کمیسیونر پیام منسجم ویکپارچه مشارکت دوباره با ایران را به همراه دارد.این مقام اروپایی افزود: این سفر برای این طراحی شده است تا مجددا اطمینان داده شود که همکاری با ایران ممکن است.وی تصریح کرد: بانک های بین المللی که خدمات آن ها برای پی ریزی سرمایه گذاری خارجی آتی مورد نیاز است، به علت نگرانی های قانونی و سابقه ارتباط با شبکه پیچیده تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران در سال های اخیر نسبت به بازگشت به این کشور بی میل هستند.
 
به گزارش ای یوآبزرور، تحریم های ایران لغو شده اما برخی از آن ها همچنان به قوت خود باقی است. اتحادیه اروپا در آستانه سفر موگرینی به ایران، محدودیت ها علیه 82 مقام امنیتی و قضایی ایرانی را به بهانه حقوق بشر برای یک سال دیگر تمدید کرد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها