عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

موگرینی به همراه كمیسیونرهای اروپایی وارد تهران شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

موگرینی به همراه كمیسیونرهای اروپایی وارد تهران شد
شنبه 28 فروردین 1395  10:03 ق.ظ

فدریكا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی به همراه هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی متشكل ازهفت كمیسیونر اروپایی وارد تهران شد.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، كمیسیونرهای انرژی و آب و هوا،كمیسیونر تحقیقات،كمیسیونر محیط زیست،كمیسیونر شركت ها و موسسات كارآفرینی،كمیسیونر امور انسانی،كمیسیونر آموزش وكمیسیونر حمل و نقل فریكا موگرینی را در این سفر بی سابقه همراهی می كنند.


نخستین ملاقات موگرینی در تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه كشورمان خواهد بود و پس از آن قرار است با وی كنفرانس مطبوعاتی داشته باشد.


همچنین قرار است در سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران درباره گشایش دفتر دیپلماتیك دائمی این اتحادیه در تهران مذاكره شود.


بحران سوریه از دیگر محورهای رایزنی های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی با مقامات كشورمان می باشد.


دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ،علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی اكبر ولایتی رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام از دیگر برنامه های موگرینی در ایران خواهد بود.


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانه ای كه اسفند ماه سال گذشته منتشر كرد،موضوعات سیاسی و حقوق بشر،تجارت و سرمایه گذاری،انرژی شامل نفت و گاز، انرژیهای تجدید پذیر و بهبود كیفیت انرژی و سوخت، همكاریهای صلح آمیز هسته ای كه مبنای طبیعی مشاركت و همكاری اتحادیه اروپا با ایران بر اساس برجام را از محورهای گفت وگوهای خود با مقامات كشورمان اعلام كرده بود.


وی در این بیانیه همچنین مهاجرت،مبارزه با مواد مخدر، آموزش،تحقیقات،علوم،حمل و نقل شامل ایمنی هوایی،محیط زیست،مسائل منطقه ای را از مباحثی عنوان كرد كه نیاز است درباره آنها گفت و گو شود و تصریح كرده بود كه این مباحث دائما در دستور كار اتحادیه اروپا و ایران قرار خواهد داشت.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها