عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

روستای متروکه‌ ماهیگیری در جزیره قوکی

روستای متروکه‌ ماهیگیری در جزیره قوکی
شنبه 28 فروردین 1395  11:03 ق.ظ

جزیره‌ی قوکی چین که بخشی از جزایر ژوشان خلیج هانگ‌ژو است، جزیره‌ ای متروکه است که مردمان آن از زمان‌های قدیم به ماهیگیری که صنعت اصلی این منطقه بود، می‌پرداختند. اما امروزه با گسترش صنایع دیگر این روستا متروکه شده اما هنوز هم ماهیگیرها در زمستان برای صید به این منطقه می‌آیند.

 

جزیره‌ی قوکی متعلق به گروهی از جزایر است که تعداد آن‌ها به حدود ۴۰۰ جزیره می‌رسد و به جزایر شنگسی معروف هستند و بخشی از مجمع‌الجزایر ژوشان را که خارج از خلیج هانگ‌ژو قرار گرفته، تشکیل می‌دهند. این مجمع‌الجزایر بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر چین است. صنعت ژوشان بر صنعت ماهیگیری متکی بوده و ژوشان را به بزرگ‌ترین مرکز شیلات چین تبدیل کرده است. امروزه با توسعه‌ی صنایع ثانویه، پایه‌های اقتصادی ژوشان بسیار متنوع شده است. کشتی‌سازی و تعمیر کشتی، کشتیرانی، صنایع سبک، صنعت گردشگری و صنایع خدماتی رشد کرده‌ و به محصول اصلی اقتصاد محلی این منطقه تبدیل شده‌اند. در نتیجه بسیاری از روستاهای ماهیگیری متروکه شده‌اند. بعضی از بهترین روستاهای حفاظت شده در جزیره‌ی قوکی قرار گرفته‌اند. 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۱

 

جزایر شنگسی مقصد گردشگری بسیار محبوبی است و هنوز هم یک منطقه‌ی ماهیگیری مهم محسوب می‌شود که هر ساله در فصل زمستان بیش از ۱۰۰۰۰۰ ماهیگیر را به این منطقه جذب می‌کند.

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۲

 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۳

 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۴

 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۵

 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۶

 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۷

 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۸

 

 

روستای متروکه ماهیگیری جزیره قوکی ۹

 

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها