عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

«گرگ شهر» در چنگ پلیس

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

«گرگ شهر» در چنگ پلیس
یک شنبه 29 فروردین 1395  08:59 ق.ظ

 
مرد سابقه دار و خطرناک معروف به «گرگ شهر» که دارای پرونده های متعدد در دادسرا و دادگاه های خراسان رضوی است و با عناوین اتهامی از قبیل قتل مسلحانه، سرقت مسلحانه، سرکردگی باند سرقت های زانتیا، شرکت در نزاع دسته جمعی، ایراد صدمه بدنی و... تحت تعقیب پلیس و دستگاه قضایی قرار داشت، طی یک درگیری مسلحانه با کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی و در حالی که با اصابت 4 گلوله به شدت مجروح شده بود در چنگ قانون گرفتار شد. به گزارش خراسان، «گرگ شهر» که دارای 8 فقره سوابق کیفری است سال گذشته و در حالی که پس از محکومیت در یک پرونده نزاع متواری شده بود ردپای او در سرقت خودروهای زانتیا نیز نمایان شد و بدین ترتیب از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی نیز تحت تعقیب قرار گرفت. اگر چه برخی از اعضای این باند سرقت در مشهد دستگیر شدند اما «گرگ شهر» همچنان با تغییر محل های اختفای خود به خلافکاری هایش ادامه می داد.
 
جنایت مسلحانه
گزارش خراسان حاکی است: هنوز بررسی های پلیس درباره این متهم خطرناک به سرانجام نرسیده بود که اواخر مهر سال گذشته جنایتی هولناک در منطقه شیرحصار مشهد رخ داد. آن روز مأموران کلانتری سلطان آباد در جریان تیراندازی سرنشینان یک دستگاه پژو 206 به سوی ام وی ام سواران قرار گرفتند و به جاده روستای شیرحصار عزیمت کردند. شیشه عقب خودرو ام وی ام 110 شکسته شده و خون زیادی روی صندلی ریخته بود. در همین حال فردی که خود را از سرنشینان ام وی ام معرفی می کرد به مأموران گفت: از سوی سرنشینان پژو 206 مورد حمله مسلحانه قرار گرفته اند که در این میان جوان 30 ساله ای به نام «الف» با اصابت گلوله مجروح و به بیمارستان طالقانی منتقل شده است. بنابراین گزارش، در بررسی های بیشتر پلیس 4 متهم در این باره دستگیرشدند  و یک دستگاه پراید هاچ بک خون آلود نیز توقیف شد. تحقیقات مشخص کرد که پراید مذکور سرقتی است و افراد تحت تعقیب در این پرونده جنایی نیز از سارقان حرفه ای هستند. این در حالی بود که یکی از متهمان دستگیر شده که 11 فقره سابقه کیفری دارد علت این نزاع خونین مسلحانه را وجود یک زن عنوان کرد اما متهم دیگری که به اتهام مشارکت در سرقت دستگیر شده بود ماجرای دیگری را مطرح کرد. او گفت: یکی از طرف های مقابل حدود 20 کیلوگرم مایع ساخت شیشه (مواد مخدر صنعتی) را بیرون ریخت که همین موضوع منجر به ناراحتی طرف دیگر شد و این گونه نزاع مسلحانه رخ داد. اما یکی دیگر از متهمان سابقه دار از حمله «گرگ شهر» به ام وی ام سواران خبر داد و گفت: در باغ ویلای یکی از دوستانمان بودیم که «ج» (معروف به گرگ) با «ف» تماس گرفت و به صورت تلفنی با هم مشاجره کردند. فردی که آنسوی خط بود عنوان کرد: «الان برای دعوا می آیم!» سپس «ف» به ما گفت: زن ها را بیرون ببرید که اتفاقی برای شان  نیفتد!! وقتی ما سوار بر ام وی ام قصد خروج از محل را داشتیم ناگهان گرگ شهر به همراه جوان دیگری به نام «ش» رسیدند و با اسلحه شکاری کمر شکن به سوی ما شلیک کردند که «الف» مجروح شد و چند روز بعد در بیمارستان طالقانی جان سپرد. گزارش خراسان حاکی است: پس از وقوع این جنایت پرونده ای نیز در اداره عملیات ویژه پلیس مشهد گشوده شد و تلاش ها برای دستگیری «گرگ شهر» ادامه یافت.
 
پی گیری پرونده طلاهای تقلبی
در حالی که تلاش پلیس با صدور دستورات قضایی از چند شعبه دادسرا برای دستگیری گرگ شهر وارد مرحله جدید شده بود، کارآگاهان اداره عملیات ویژه همزمان با پی گیری پرونده ساخت و فروش طلاهای تقلبی با فاکتورهای جعلی در مشهد به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد، «گرگ شهر» نیز در این ماجرا نقش دارد بنابراین آن ها با انجام یک سری تحقیقات غیرمحسوس، اعضای این باند را زیر نظر گرفتند و با دستگیری برخی از متهمان مشخص شد که زن جوانی قصد دارد با یک مدرک جعلی به ملاقات یکی از محکومان این باند در زندان مشهد برود به همین دلیل کارآگاهان با نظارت مستقیم سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) و کسب دستورات ویژه از معاون دادستان مشهد، شرایط ملاقات این زن با محکوم مذکور را فراهم کردند و سپس با اطلاعات به دست آمده، این زن جوان را در حالی دستگیر کردند که از داخل کیف وی فاکتور جعل و طلاهای تقلبی کشف شد.
 
درگیری مسلحانه گرگ شهر و پلیس
گزارش خراسان حاکی است: بررسی های دقیق کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی که با راهنمایی های شبانه روزی قاضی حیدری (معاون دادستان) همراه بود نشان داد که «گرگ شهر» نیز در این ماجرا نقش دارد و قرار است در ملاقاتی مخفیانه با دیگر اعضای باند حضور یابد. به همین دلیل این پرونده در حالی حساس تر شد که کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی نیز به سرنخ هایی از مخفی گاه «گرگ شهر» دست یافته بودند. بنابراین عملیات هماهنگ اطلاعاتی در چند شاخه پلیسی متمرکز شد اما با توجه به مسلح بودن «گرگ شهر» و احتمال درگیری مسلحانه، قاضی «حیدری» دستور داد تا کارآگاهان با رعایت جوانب امنیتی و به طور غافلگیرانه وارد عملیات دستگیری شوند. وقتی کارآگاهان زبده اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی محل اختفای متهم خطرناک را در منطقه بولوار شهید رستمی مشهد به محاصره درآوردند ناگهان «گرگ شهر» که متوجه حضور پنهانی پلیس محل شده بود، دست به سلاح برد و برای فرار از چنگ قانون به سوی کارآگاهان شلیک کرد. در این حال کارآگاهان نیز پس از دادن اخطارهای قانونی وارد مخفیگاه وی شدند و با شلیک 4 گلوله او را داخل راهروی منزل نقش بر زمین کردند. «گرگ شهر» بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت اما هیچ کدام از گلوله ها به نقاط حساس بدن وی اصابت نکرده بود. این در حالی بود که 2 متهم دیگر از همدستان وی نیز در این پاتوق دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان 2 قبضه کلت جنگی، مواد مخدر صنعتی، فاکتورهای جعلی طلا و... کشف و ضبط شد.
 
ماجرای زخمی شدن «گرگ شهر»
بنابراین گزارش، بررسی های پلیس درباره پرونده ها و سوابق دیگر «گرگ شهر» و با توجه به اعترافات متهمان دیگری که قبلاً دستگیر شده بودند، مشخص کرد، وی در یک درگیری با فرد دیگری که «ع» نام دارد با اصابت 2 گلوله مجروح شده بود اما خود را در همان حالت خونریزی شدید به منطقه احمدآباد مشهد کشانده و فرد دیگری گلوله ها را از بدن وی خارج کرده است. همچنین تحقیقات بیشتر بیانگر آن بود که نزاع گرگ شهر و «ع» نیز در ماجرای سرقت خودرو رخ داده است که هنوز بررسی هایی درباره جرایم و سوابق دیگر وی با صدور دستورات ویژه قضایی از سوی سرپرست دادسرای انقلاب اسلامی مشهد همچنان ادامه دارد.شایان ذکر است: خبر درگیری مسلحانه پلیس و گرگ شهر چهارشنبه گذشته در صفحه حوادث خراسان به چاپ رسید.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
papeli
دسترسی سریع به انجمن ها