عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

۷ هزار واحد صنعتی کشور تعطیل است‌

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3930
محل سکونت : خوزستان

۷ هزار واحد صنعتی کشور تعطیل است‌
دوشنبه 30 فروردین 1395  07:00 ق.ظ

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۹ هزار طرح صنعتی در کشور جواز تاسیس دریافت کرده‌اند، گفت: طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند.
به گزارش فرهنگ نیوز، علی یزدانی بعدازظهر امروز در بررسی واحدهای صنعتی نیمه‌تمام در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت بالایی در حوزه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است اظهار داشت: در استان بوشهر 20 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که در این مناطق صنعتی 2 هزار 471 طرح در حال ساخت است که 314 طرح آن بالای 60 درصد پیشرفت دارند. 
 
وی با بیان اینکه 99 هزار طرح صنعتی در کشور جواز تاسیس دریافت کرده‌اند تصریح کرد: طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند. 
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  با اشاره به راه‌اندازی 2 هزار طرح نیمه‌تمام صنعتی در کشور بیان کرد: برای تکمیل و راه‌اندازی این طرح‌ها به 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات نیاز است که 5 درصد آن از محل یارانه‌ها تامین می‌شود. 
 
یزدانی با اشاره به برنامه‌های آموزشی صاحبان صنایع تصریح کرد: امسال بر‌اساس برنامه‌ریزی تدوین شده 100 هزار نفر از کارکنان در واحدهای صنعتی آموزش‌های لازم را فرا‌می‌گیرند که 943 نفرش از استان بوشهر است. 
 
وی با اشاره به فعالیت‌های صندوق حمایت از واحدهای صنعتی افزود: صندوق‌های ضمانت سرمایه‌گذاری از صنایع کوچک، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی، پژوهشی و صنایع محصولات صادراتی ایجاد شده که با نرخ یک درصد ضمانت‌های لازم را ارائه می‌کند. 
 
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه 99 هزار و 840 واحد صنعتی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد بیان کرد: 99 هزار و 840 واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها در حال ساخت است که 9 هزار و 300 واحد آن دارای پیشرفت بالای 60 درصدی هستند. 
 
یزدانی با بیان اینکه 87 هزار و 659 واحد تولیدی در کشور دارای پروانه بهره‌برداری هستند، بیان کرد: از این تعداد واحد که 37 هزار و 120 واحد آن در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند 79 هزار واحد آن واحدهای کوچک و 7 هزار و 800 واحد متوسط و بزرگ صنعتی است. 
 
وی با بیان اینکه 7 هزار واحد صنعتی در کشور تعطیل است، بیان کرد: 81 درصد این واحدها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر است.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها