عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزیران خارجه آلمان و فرانسه به طرابلس سفر کردند

وزیران خارجه آلمان و فرانسه به طرابلس سفر کردند
دوشنبه 30 فروردین 1395  08:32 ق.ظ

 

وزیران امورخارجه فرانسه و آلمان برای مذاکرات از پیش اعلام نشده با فیاض السراج، رئیس دولت جدید وحدت لیبی، به طرابلس، پایتخت این کشور سفر کردند. دیدار« ژان مارک ارو»   وزیر خارجه فرانسه و «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان از لیبی بخشی از تلاش های اتحادیه اروپا برای بازسازی نظم و قانون در این کشور و تلاش برای حل بحران ورود پناهجویان به ایتالیا از لیبی است.

 

اتحادیه اروپا طی ماه های گذشته، به دنبال بازگرداندن امنیت به لیبی با تشکیل دولت وحدت بوده است. چرا که اوایل سال 2015 داعش حضور خود را در نوار شمالی لیبی، از جمله شهر سرت تثبیت و گسترش داد؛ پس از آن احتمال ورود تروریست های داعش از لیبی درجنوب دریای مدیترانه به ایتالیا و شمال این دریا افزایش یافت.از سوی دیگر، دیدار وزیران خارجه آلمان و فرانسه از لیبی، در کنار سفر هیئت های دیپلماتیک از ایتالیا و سایر کشور های اروپایی به مثابه به رسمیت شناختن دولت تازه لیبی از سوی غرب است.

 

انتظار می رود که در ماه های آینده سفارتخانه های خارجی در طرابلس گشوده شوند. تشکیل دولت متحد در طرابلس، بر پایه توافق نامه ای است که با یاری و میانجیگری مقامات سازمان ملل صورت گرفته است. این توافق تدوین قانون اساسی تازه و برگزاری انتخابات پارلمانی را نیز از اهداف خود قرار داده است. همزمان با سفر وزیران خارجه آلمان و فرانسه به لیبی، «الکساندر ورشباو» معاون سازمان پیمان آتلانتیک شمالی گفت که ناتو آماده است تا در صورت درخواست دولت لیبی، برای بازسازی نهاد های امنیتی و دفاعی این کشور کمک کند.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89256
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها