عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

آیت ا... یزدی: گزارش کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان به رهبر انقلاب ارائه شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

آیت ا... یزدی: گزارش کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان به رهبر انقلاب ارائه شد
دوشنبه 30 فروردین 1395  10:21 ق.ظ

 
 
رئیس مجلس خبرگان رهبری  از ارائه گزارش کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان به رهبر معظم انقلاب خبر داد.
 
  به گزارش فارس،  آیت‌ا... محمد یزدی درهمایش بزرگ ولایتمداران به دیدار خود با رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: چند روز پیش برای ارائه گزارش از کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان، خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم، نگرانی عجیبی از آینده نظام و انقلاب داشتم که رهبری فرمودند: «عین همین نگرانی که شما دارید من در زمان امام راحل داشتم و ملاقاتی که با ایشان کردم، امام فرمودند، نگران نباشید برای این انقلاب و نظام تا مردم هستند هیچ اتفاقی نمی افتد.»
 
 
کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری از جمله کمیسیون های مهم این مجلس است و آیـت ا... مرتضی مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت وگویی که در سال 1385 با نشریه «حکومت اسلامی» وابسته به مجلس خبرگان رهبری انجام داده بود، درباره اختیارات این کمیسیون تاکید کرده بود: «چون نظارت بر عملکرد رهبری نمی تواند در میان تـمام اعضا پخش و گسترده شود مجلس خبرگان برای انجام این وظیفه کمیسیونی متشکل از 15 عضو تشکیل داده که حداقل هر ماه یک مرتبه جلسه دارند تا بر اعمال، رفتار و اقدامات رهبری اشراف کامل داشـته بـاشند، خود مقام معظم رهبری هم از این امر استقبال کردند و فرمودند در محدوده کار قانونی تان هر چه می خواهید سؤال کنید.
 
به دفترشان هم اعلام کردند که آقایان هر چه خواستند در اخـتیارشان گـذاشته شود و تاکنون دو جلد از مطالبی که مربوط به اقدامات رهبری است و از صداوسیما هم پخش نشده برای کمیسیون فرستاده شده است.» همچنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، آن طور که «آیت ا... مجتهد شبستری»  سخنگوی وقت کمیسیون تحقیق در سال 1388 مطرح کرده بود: «وظیفه کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری بررسی درباره اصل 111 قانون اساسی است و این کمیسیون در هر ماه یک جلسه و در مواقع لزوم جلسات متعدد فوق العاده تشکیل می دهد و به وظیفه تحقیق درباره تداوم شرایط و اوصاف مربوط به مقام رهبری بحث و بررسی می نماید.»
 
 آیت ا... سید احمد خاتمی نیز دو سال پیش درباره سازوکار این کمیسیون به فارس گفته بود: «انتخاب رهبر یک بار صورت گرفت و در طول این سالیان کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان، هر دو سال یک بار مامور بود که گزارش خود را به مجلس خبرگان ارائه دهد.»

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها