عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

قاتلی که برای دومین بار از قصاص گریخت

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

قاتلی که برای دومین بار از قصاص گریخت
دوشنبه 30 فروردین 1395  12:13 ب.ظ

قاتل جوان که پس از یک قتل از قصاص گریخته بود، بار دیگر مرتکب قتل شد و این مرتبه نیز با گذشت اولیای دم و بدون هیچ قید و شرطی از قصاص رهایی یافت.

به گزارش تسنیم؛ 14 تیر ماه 85 جوان 33 ساله‌ای به نام محسن توسط مرد 49 ساله‌ای به نام نادر در زندان رجایی‌شهر کرج به قتل رسید.

ماجرای این قتل از این قرار بود که نادر به جرم کلاهبرداری، جعل و سرقت به 8 سال و 8 ماه حبس محکوم شده بود و در زندان به سر می‌برد، محسن نیز به اتهام چندین فقره سرقت مسلحانه و نگهداری مواد مخدر محکوم به حبس شده و در حال گذراندن محکومیت خود بود؛ محسن و نادر در زندان اختلاف حساب مالی پیدا کرده بودند که شب قبل از وقوع این اتفاق، محسن با چاقویی که همراه خود داشت، به سلول نادر رفته و به وی فحاشی کرده بود، در درگیری اولیه بین نادر و محسن، نادر موفق شده بود چاقو را از دست محسن بگیرد و درگیری در همان شب خاتمه یافته بود؛ نادر نیز پس از درگیری چاقو را در سلول خود پنهان کرده بود.

روز وقوع قتل؛ نادر پس از گرفتن مرخصی به سمت اتاق اندرزگاه رفته بود که در این حین با محسن مواجه شده بود و محسن از نادر خواسته بود برای حل اختلافشان به حیاط زندان بروند، نادر نیز با این احتمال که محسن با خود چاقو حمل می‌کند، به سلول خود رفته و چاقویی را که در آنجا پنهان کرده بود، برداشته  و به حیاط زندان رفته بود، پس از مواجهه مجدد محسن و نادر درگیری بین آنها آغاز شده بود و نادر با یک ضربه چاقو به پهلوی محسن وی را از پا در آورده بود، محسن نیز توانسته بود با چاقو ضرباتی را به دست چپ و گوش نادر وارد کند؛ پس از این درگیری محسن به‌دلیل شدت جراحات به بهداری زندان منتقل شد اما به دلیل شدت خونریزی و جراحت شدید جان خودش را از دست داد.

پس از این قتل؛ نادر به قتل محسن اعتراف کرد و در شعبه 72 دادگاه کیفری استان تهران محکوم به اعدام شد و حکم قصاص وی در شعبه 20 دیوان عالی کشور به تأیید رسید، سرانجام نادر سال گذشته پای چوبه دار رفت اما توانست مهلت سه ماه را از اولیای دم مقتول بگیرد، سرانجام ظهر امروز مادر مقتول که تنها اولیای دم وی بود با حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران از قصاص متهم این پرونده گذشت کرد و نادر از قصاص رهایی یافت.

مادر محسن که بدون هیچ قید و شرطی قاتل فرزندش را بخشیده بود، درباره انگیزه‌اش از بخشش محکوم این پرونده اظهار داشت: چندین بار فردی به خوابم آمده و از من خواسته بود از قصاص قاتل فرزندم بگذرم، من نیز تصمیم گرفتم متهم این پرونده را ببخشم و وی از قصاص رهایی یابد.

گفتنی است متهم این پرونده پیش از قتل محسن، مرتکب قتل دیگری شده بود که آن مرتبه نیز با رضایت اولیای دم مقتول از قصاص رهایی یافته بود.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها