عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

آیا خانم های باردار می توانند از مایکروویو استفاده کنند؟

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 21419
محل سکونت : اصفهان

آیا خانم های باردار می توانند از مایکروویو استفاده کنند؟
دوشنبه 30 فروردین 1395  02:53 ب.ظ

خانم های باردار چگونه باید از مایکروویو استفاده کنند؟

متخصصان زنان و زایمان هشدارهایی به خانم های باردار درباره استفاده از مایکروویو در این دوران داده اند که، خانم های باردار چگونه باید از مایکروویو استفاده کنند.

آیا مایکروویو برای خانم های باردار خطرناک است؟

مادران باردار باید مراقب آنچه در اطرافشان اتفاق می افتد باشند تا به فرزندشان آسیبی وارد نشده و یا خودشان دچار حادثه نشوند. در شرایطی که هیچ تحقیقی بصورت قطعی نشان نمی دهد که امواج مایکروویو در آشپزخانه در دوران بارداری حتما برای مادران مضر می باشد، اما نمی توان این موضوع را انکار کرد که پرتوهای الکترومغناطیسِ دستگاه‌های الکتریکی برای ماردران و فرزند آنها ممکن است، خطرناک باشد.

تحقیقاتی در این مورد انجام شده تا نشان دهد پرتوهای فراصوتی، مایکروویو و اشعه‌ی ایکس بر روی رشد جنینی تأثیر دارد و می‌تواند به معیوب شدن آن بیانجامد، ولی علی رغم کلیه تحقیقات انجام شده بطور قطع می توان گفت که این خطرات، زمانی بیشتر می‌شود که یک مادر باردار بدون رعایت حد مجاز دریافت این پرتوها، در معرض تماس مداوم این پرتوها قرار گیرد.

 

چند نکته درباره‌ی استفاده و تماس با مایکروویو در خانه

۱. اگر مایکروویو قدیمی در خانه دارید، بهتر است آن را با یک مایکروویو جدید عوض کنید و میزان انرژی تابشی آن را چک کنید. اکثر مایکروویوها که برای استفاده‌ی خانگی ساخته می‌شوند از انرژی‌های تابشی با میزان کم استفاده می‌کنند که، برای زنان باردار هم خطری ندارد.

۲. اگر چندان مشتاق به جایگزینی مایکروویو خود نیستید، بهتر است احتمال نشتی آن را چک کنید. اگر درِ مایکروویوتان آسیب دیده یا مایکروویوتان ضربه دیده و یا افتاده است، ممکن است منجر به انتشار امواج مغناطیسی در زمان استفاده شود که، می‌تواند خطرناک باشد و منجر به انتشار تشعشعات شود. برای چک کردن هر نوع نشتی باید به متخصصین و تکنسین های شرکت های فروشنده مایکروویوتان مراجعه کنید.

۳. در دوران بارداری سعی کنید، زمانی که مایکروویو در حال کار است، هرگز جلوی آن نایستید.

۴. از گرم کردن زیاد مایعات و سایر مواد غذایی در مایکروویو خودداری کنید.

۵. اگر مایکروویو شما دچار نشتی شده و نمی‌توانید آن را جایگزین کنید، بهتر است از آن استفاده نکنید.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ

منبع:pezeshkin.ir

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها