عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

روبوت هوشمند مایکروسافت برای تحلیل تصاویر

روبوت هوشمند مایکروسافت برای تحلیل تصاویر
دوشنبه 30 فروردین 1395  09:56 ب.ظ

روبوت هوشمند مایکروسافت برای تحلیل تصاویر

مایکروسافت ابزار آنلاین جدیدی با نام CaptionBot ارائه کرده که مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته شده است و تصاویر کاربران را تحلیل می‌کند.


به گزارش سافت گذر به نقل ازایتنا؛ فرآیند مربوط به این ابزار کاربردی بسیار آسان پیش‌ می‌رود. شما به عنوان کاربر عادی یک عکس را روی اینترنت قرار می‌دهید و به ابزار CaptionBot مایکروسافت امکان می‌دهید آن را تحلیل کند. سپس روبوت هوشمند مربوطه به صورت خودکار یک توضیح کامل در مورد عکس ارائه می‌دهد.

نکته قابل ملاحظه این است که ابزار CaptionBot قادر است هر عکسی که روی اینترنت قرار می‌دهید را تحلیل کند و بر این اساس حتی می‌توانید در مورد موقعیت جغرافیایی عکس‌هایی که در گذشته گرفته‌اید هم اطلاعات دقیق کسب کنید.


 

در توضیحات این روبوت هوشمند اینترنتی آمده است: «این سیستم می‌تواند محتوای تمام تصاویر را به دقت تحلیل کند و بهتر از انسان‌ها تمام جزئیات موجود در تصاویر را شرح دهد. این سیستم که مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته شده همچنان در حال پیشرفت است و البته قادر نیست اطلاعات شخصی در مورد عکس‌ها را ارائه دهد.»

بررسی کارشناسن روی CaptionBot نشان داده است که این روبوت هوشمند همه تصاویر را بدون خطا و اشتباه تحلیل می‌کند و حتی فرق آسمان ابری، آفتابی، بارانی، رگباری، برفی و ... را تشخیص می‌دهد.

 

ria1365

ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7864

دسترسی سریع به انجمن ها