عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

تراشه‌ای که سرعت وای.فای را دو برابر می‌کند

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

تراشه‌ای که سرعت وای.فای را دو برابر می‌کند
دوشنبه 30 فروردین 1395  10:02 ب.ظ

تراشه‌ای که سرعت وای.فای را دو برابر می‌کند

کشف جدید دانشمندان بر اساس یک نوآوری، معروف به 'مدارهای رادیویی یکپارچه دوطرفه' نانو مقیاس ابداع شده است.

تراشه‌ای که سرعت وای.فای را دو برابر می‌کند


به گزارش سافت گذر به نقل ازایرنا، این مدار به طور همزمان و با استفاده از یک فرکانس، می‌تواند ارسال و دریافت را انجام دهد که این موضوع توانایی مدار را دو برابر می‌کند.
ارسال و دریافت همزمان و با یک فرکانس تا سال گذشته ناممکن به نظر می‌رسید و تصور می‌شد که ارسال کننده و دریافت کننده در زمان‌های مختلف و یا در یک زمان اما در فرکانس‌های متفاوت، کار می‌کنند.
اکنون محققان دانشگاه کلمبیا برای اولین‌بار، یک سیرکولاتور غیر متقابل در این ابزار ادغام کرده‌اند و به گفته آنها این فناوری می‌تواند حوزه ارتباطات را متحول سازد.
آنها افزودند: سیرکولاتور ما اولین سیرکولاتوری است که در آن یک تراشه سیلیکونی گذاشته می‌شود و حقیقتا عملکرد بهتری نسبت به ابزار قبلی دارد.
اختراع اصلی به دو آنتن نیاز داشت، اما این سیستم تنها یک آنتن دارد.
به گفته محققان، ارتباطات دوطرفه که در آن فرستنده و گیرنده در یک زمان و در یک فرکانس عمل می‌کنند، به یک حوزه تحقیقاتی مهم بدل شده است و اکنون ثابت شد که می‌توان ظرفیت وای.فای را با یک تراشه سیلیکونی نانو مقیاس با یک آنتن منفرد دو برابر کرد.

 

تشکرات از این پست
amirali123
دسترسی سریع به انجمن ها