عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

قیمت نفت 3 دلار سقوط کرد

قیمت نفت 3 دلار سقوط کرد
سه شنبه 31 فروردین 1395  08:16 ق.ظ

نشست فریز نفتی بعد از 3 ماه رایزنی، روز یک شنبه در دوحه قطر برگزار شد و کشورهای حاضر پس از ساعتها مذاکره، به دلیل کارشکنی های عربستان به نتیجه ای نرسیدند. وزیر انرژی روسیه با غیر «منطقی خواندن»درخواست عربستان مبنی بر لزوم حضور ایران در این نشست گفت: مقامات عربستان، قطر، ونزوئلا و روسیه که تلاش برای فریز نفتی به میزان تولید ماه فوریه را شروع کرده بودند در زمینه پیش‌نویس یک توافق در روز شنبه سازش کرده بودند، اما برخی کشورها درست قبل از نشست اصلی در روز یکشنبه موضع خود را تغییر دادند. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، وزیر انرژی روسیه با اشاره به شگفت زده شدن از درخواست برخی کشورها گفت: من با این ارزیابی به دوحه آمده بودم که همه طرف ها به‌جای بحث درباره توافق، آن را امضا خواهند کرد.

فایننشال تایمز نیز نوشت: عربستان در اواخر سال 2014 اعلام کرده بود که سقوط قیمت‌ها به 20 دلار در هر بشکه برایش مهم نیست اما اخیرا در میان فشار بر منابع مالی این کشور، روش این کشور تغییر کرده است. بر این اساس عربستان پیش از این با توافقی بدون حضور ایران نیز موافقت کرده بود اما به یکباره نظر این کشور دوباره تغییر کرد و کاهش مجدد قیمت را بر توافقی بدون حضور ایران ترجیح داد.اما همه واکنش ها به این نشست ناامیدکننده نبود. وزیر انرژی روسیه گفت: درها برای رسیدن به توافق بسته نشده اما روسیه مثل گذشته خوشبین نیست.

وزیر انرژی قطر گفت: اعضای اوپک تا ماه ژوئن بین خودشان رایزنی‌هایی را خواهند داشت.خبرگزاری رویترز نیز تنش های سیاسی عربستان با ایران را عامل شکست این مذاکرات دانست و نوشت: در آغاز معاملات دیروز هر بشکه نفت برنت با افتی 6 درصدی مواجه شد. وزیر نفت کشورمان نیز درباره این نشست با بیان اینکه قبول فریز نفتی توسط ایران به معنی بازگشت تحریم هاست مجددا تاکید کرد که از برگزاری نشست نفتی هماهنگ بین کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت اوپک و غیر اوپک در دوحه حمایت می‌کند و خواستار همکاری تمامی کشورها برای بازگشت ثبات به بازار نفت است.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89028
دسترسی سریع به انجمن ها