عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

سانسورچی‌های نسبتاً محترم!مگر سیف درباره برجام دروغ گفته است؟

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

سانسورچی‌های نسبتاً محترم!مگر سیف درباره برجام دروغ گفته است؟
سه شنبه 31 فروردین 1395  03:07 ب.ظ

سانسورچی‌های نسبتاً محترم!مگر سیف درباره برجام دروغ گفته است؟

رسانه‌های زنجیره‌ای در واکنش به تیتر نشریات اصولگرا از سخنان رئیس بانک مرکزی، به کاهدان زدند.
روزنامه اجاره‌ای آفتاب یزد در تیتر اول خود ذیل عنوان «دلواپسان زنجیره‌ای» نوشت: پنج رسانه مخالف دولت با تیتر و عکس مشابه به برجام حمله کردند.
اشاره این روزنامه به جمله «تقریباً هیچ چیز از 3 ماه اجرای برجام عاید ایران نشده» است که از سوی آقای سیف رئیس بانک مرکزی در سفر به آمریکا مورد تأکید قرار گرفته است. سایت اجاره‌ای انتخاب و برخی سایت‌های مشابه نیز گویا که کشف مهمی کرده باشند مدعی شده‌اند نشریات اصولگرا با این تیتر خاص «تقریباً هیچ» منافع ملی را زیر پا گذاشته‌اند.
این دستپاچگی در حالی است که همین رسانه‌های زنجیره‌ای، ارزیابی و قضاوت مهم رئیس بانک مرکزی (دیدبان اقتصادی کشور) درباره 3 ماه کارنامه برجام را سانسور کردند اما به جای اینکه درباره اقدام ضد حرفه‌ای خود توضیح بدهند با فرار به جلو جای شاکی نشسته‌اند که چرا خبر اظهارات صریح سیف را منتشر کرده‌اید گویی که به رسم همه بزک کنندگان آمریکا توقع داشته‌اند اظهارات مهم یک مقام مسئول اقتصادی به اطلاع مردم نرسد.
سیف در آمریکا گفته بود «3 ماه پس از اجرای برجام، تقریباً هیچ چیز عاید ایران نشده است... آنها ]آمریکا و غرب[ به الزامات خود عمل نکرده‌اند. نتیجه‌ای که ما انتظارش را داشتیم آن چیزی نیست که الان می‌بینیم. برای فعالیت‌های عادی بانکی هنوز شرایط لازم فراهم نشده است... توقع ما این بود که بعد از اجرایی شدن برجام ایران به اقتصاد جهانی وصل شود. متأسفانه چنین نشده است. ما باید نتایج ملموس برای ارائه به مردم خود در اختیار داشته باشیم... شرط زنده ماندن برجام این است که غرب به تعهدات خود عمل کند وگرنه برجام فرو خواهد پاشید... ایران 3 ماه پس از اجرایی شدن برجام، توان دستیابی به 100 میلیارد دلار دارایی ضبط شده‌اش در خارج را ندارد».
در واکنش به سیاه‌بازی سایت انتخاب علیه روزنامه کیهان و دیگر نشریات اصولگرایان، مخاطبان این سایت کامنت‌های جالبی را زیر تحلیل انتخاب گذاشته‌اند از جمله؛
- زمانی که آقای روحانی افرادی مثل ایشان را رئیس بانک مرکزی کردند که دشمن ارزانی و کاهش قیمت دلار است و از اقتصاد فقط کاهش سود سپرده بانکی را بلد است و سیاستهای ایشان کشور را دچار رکود کرده باید انتظار این حرفها را هم داشت...
- یعنی باید یکی بذارن که «هر طوری» شده از برجام دفاع کنه؟ چرا نمی‌خایم واقعیت رو بپذیریم که برجام کارا نبوده و صورت مسئله رو پاک کنیم؟
- خوب دروغ گفتن مگه کو آثار برجام اصلاً شما یه نمونه مثال بزن که تحریمی برداشته شده اینهمه دروغ گفتین سوئیفت متصل شد جمع کنید بابا.
- عزیزانی که به این نظر رأی منفی دادند... خب مگه دروغ گفته این دوست عزیز (100)؟؟؟ اگه مثمر ثمر بود این لغو تحریمها خب ما هم دفاع می‌کردیم...
- قبل از هر چیز باید بگم من طرفدار روحانی و مخالف شدید دلواپسان هستم. این مورد که فرمودین خلاف امنیت ملی نیست و با حقیقت منافات داره واقعیت اینه که آمریکا اجازه استفاده از سیستم مالی خودش بر پایه دلار رو نمیده و اینه که نمیشه در این حوزه ورود کرد.
حوزه یورو هم رغبتی نداره.
مثل اینه که شما یه جنسی داشته باشی که خریدار نداشته باشه.
- و تلاش رسانه‌های خاص از جمله انتخاب و دوستانش در حال ماله کشی به قرارداد ننگین برجام البته میدونم اونقدر بزدلید که نظرات مخالف میلتونو انتشار نمیدید.
- جمع کنید بابا. اون همه امتیاز دادین.
- برجام کجاست دیگه... اخوی برو خودتو سیاه کن.
- خوب اگر دروغ است بگویید. قرار بود تحریم‌ها برداشته شود خوب هسته‌ای را دادیم و تحریم‌ها سرجایش است. این یعنی چه. غیر از شکست محض. خوب این نظر را بزنید تا خوانندگان هم نظر بدهند. دوستان غیر این است. اگر تحریم‌ها رفع میشد میشد دفاع کرد. آمریکا هر روز یه بامبول درمیاره حالا چی.
- دارم منفجر میشم این همه امتیاز دادیم آخرش هم سر بزنگاه سرمون کلاه رفت.
- خب اینها هم دارن حرفهای سیف رو منعکس می‌کنن دیگه یعنی چجوری دولت رو در زمینه دیپلماسی کمک کنن؟ بیان بگن سیف دروغ میگه خوبه؟ یا مثل شما گزینشی خبر بدن؟

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/72814

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها