عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

مخالفت یونسکو با تغییرنام مسجد الاقصی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

مخالفت یونسکو با تغییرنام مسجد الاقصی
چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395  08:35 ق.ظ

سازمان علمی فرهنگی وتربیتی سازمان ملل (یونسکو)، درخواست رژیم صهیونیستی برای تغییر نام مسجد الاقصی به «جبل الهیکل» را رد کرد.

 

 

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های خبری، تصمیم روز سه شنبه این سازمان در مخالفت با استفاده از اصطلاح صهیونیستی «جبل الهیکل» برای «مسجد الاقصی» که نامی عربی-اسلامی است، با استقبال گسترده ای از سوی فلسطینیان روبرو شد.


درهمین رابطه بیشتر 33 کشور حاضر در رای گیری با استفاده از نام «جبل الهیکل» برای مسجد الاقصی مخالفت کردند و6 کشور نیز خواستار استفاده از نام اسرائیلی شدند و 17 کشور هم رای ممتنع دادند.


پس ازاین مصوبه، یوسف المحمود سخنگوی رسمی دولت تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: « این مصوبه نشان دهنده این است که جهان بر تلاش رژیم صهیونیستی برای جعل تاریخ به منظور ازمیان بردن میراث عربی ومقدس ترین مقدسات مسلمانان ومسیحیان در بیت المقدس اشغالی نظارت دارد».


وی افزود: «ما ازاین مصوبه استقبال می کنیم، تلاش های چند دهه اسرائیل دراین زمینه، بطلان خود را نشان داد چرا که برپایه جعل وگمراه سازی استوار بوده و درپی آن است تا میراث چند هزار ساله رااز میان ببرد واین چیزی است که باستان شناسان بزرگ جهان ازجمله برخی از باستان شناسان اسرائیلی به آن معترفند».


سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطینی همچنین ازسازمان یونسکو خواسته است، اقدام هایی فوری برای «متوقف کردن تجاوزهای خطرناک درحق شهر بیت المقدس» به اجرا بگذارد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها