عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

پاسخ مردم به بی‌مهری جشنواره فجر به فیلم«بادیگارد»

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

پاسخ مردم به بی‌مهری جشنواره فجر به فیلم«بادیگارد»
چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395  02:28 ب.ظ


پاسخ مردم به بی‌مهری جشنواره فجر به فیلم«بادیگارد»

در حالی که برگزارکننده‌های جشنواره فیلم فجر از دادن جایزه بهترین کارگردانی به «بادیگارد» خودداری کردند، مردم با استقبال گسترده از این اثر نسبت به فیلمی که 9 جایزه از فجر گرفت، پاسخ مسئولان را دادند.

جدول فروش سینماهای کشور وضعیت معناداری پیدا کرده است. در این جدول، فیلم «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا با بیش از چهار میلیارد تومان فروش در جایگاه بالاتری از فیلم «ابد و یک روز» قرار دارد. این اتفاق از آنجا معنادار است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، جایزه بهترین کارگردانی سی‌وچهارمین دوره جشنواره فیلم فجر که به فیلم «ابد و یک روز» داده شد، در اصل حق فیلم «بادیگارد» بود که به دلیل انتقادات حاتمی‌کیا به دولت، داده نشد. اما حالا فروش بیشتر «بادیگارد» در مقایسه با رقیب خود، پاسخ مردم به عدم رعایت عدالت در جشنواره فیلم فجر محسوب می‌شود.
نکته در خور تأمل اینکه فیلم بادیگارد از سوی رسانه‌های زنجیره‌ای و شبه روشنفکران، بایکوت شده است و این طیف از رسانه‌ها، حداقل اخبار و مطالب را درباره فیلم جدید حاتمی‌کیا منتشر می‌کنند و در برابر به حمایت و تبلیغ گسترده فیلم «ابد و یک روز» می‌پردازند.
گفتنی است، فیلم «بادیگارد» به روایت زندگی یکی از محافظان شخصیت‌های سیاسی می‌پردازد. محافظی که از رزمندگان دوران دفاع مقدس بوده و امروز هم درد آرمان‌های اصیل انقلاب را دارد.

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/72900

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها