عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

۱۳ کشته در پی انفجار مین‌های داعش در لیبی

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3930
محل سکونت : خوزستان

۱۳ کشته در پی انفجار مین‌های داعش در لیبی
جمعه 3 اردیبهشت 1395  04:49 ب.ظ

در پی انفجار مین‌های کارگذاشته شده از سوی گروه تروریستی داعش در درنه لیبی، ۱۳ نفر کشته شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، یک منبع بیمارستانی در شهر درنه لیبی اعلام کرد که در پی انفجار مین 13 نفر از جوانان این شهر کشته شدند.

وی افزود این مین در حالی منفجر شد که این جوانان در حال از بین بردن مین‌های به جا مانده از گروه تروریستی داعش بودند.

عناصر گروه تروریستی داعش صبح روز چهارشنبه به طور ناگهانی از محله 400 و ارتفاعات الفتایح آخرین دو منطقه تحت اشغال داعش در شرق شهر درنه خارج شدند.

با گذشت پنج سال از پیروزی انقلاب فوریه در لیبی، نه‌‌تنها این کشور هنوز به ساحل آرامش نرسیده است، که بعد از سرنگونی دولت، امور در این کشور متشنج شده و ناآرامی و هرج و مرج همه‌جا را فرا گرفته است.

گروه‌های مختلف شبه‌نظامی در لیبی که از حمایت کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برخوردارند با یکدیگر درگیر هستند و گروه‌ تروریستی داعش نیز بخش‌هایی از این کشور را به اشغال خود در آورده است.

خلأ سیاسی و امنیتی در لیبی موجب شده است که قدرتهای منطقه ای و بین المللی در تکاپوی دخالت نظامی در این کشور این بار به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش باشند.گمانه زنی ها درباره دخالت نظامی خارجی در لیبی طی هفته ها و ماههای اخیر بیشتر شده است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها