عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

دریاچه ارومیه در مسیر احیای کامل

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

دریاچه ارومیه در مسیر احیای کامل
شنبه 4 اردیبهشت 1395  12:36 ب.ظ

به گفته مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی، تراز دریاچه ارومیه به ۱۲۷۰.۹۹ رسیده و تنها یک سانتی متر تا تراز ۱۲۷۱ باقی است؛ این در حالی است که از زمان خشک شدن دریاچه ارومیه تاکنون این تراز برای اولین بار است که ثبت می‌شود.

 

خلیل ساعی، مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی، با اشاره به بارندگی‌های اخیر و نزولات آسمانی و نقش دستگاه‌های اجرایی در هدایت این آب‌ها به دریاچه ارومیه، اظهار کرد:

بالاخره توانستیم با همکاری مردم و مسئولان، دریاچه ارومیه را به وضعیت کنونی برسانیم.

 

وی افزود:

امیدواریم این روند رو به افزایش ارتفاع آب را تا شهریور ماه امسال حفظ کنیم، هر چند تابستان گرم سال گذشته موجب تبخیر حجم زیاد آب شد. بایستی در سال جاری عمدتا به فکر جلوگیری از تبخیر باشیم و مطالعات آن را باید نهایی و عملیاتی کنیم، هر چند برداشت غیر مجاز آب کماکان به قوت خود باقی است، ولی تمهیدات لازم از طرف دستگاه مجری انجام می‌گیرد و این خود در خور تقدیر است.

 

مدیر‌کل مدیریت بحران استان افزایش سطح آب را نسبت به مشابه سال گذشته ۳۱ سانتی متر خواند و گفت:

روز به روز بر وسعت دریاچه افزوده می‌شود، در حال حاضر هم ۲۸۰۰ کیلومتر مربع است که آب فعلی آن نیز در حدود ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب از سوی سازمان‌های متولی اعلام شده است، این حجم آب در پایان شهریور ماه سال گذشته یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون متر مکعب بود که تقریبا یک میلیار‌د و ۸۷۰ میلیون متر‌مکعب در هفت ماه گذشته افزایش حجم آب را داشته است.

 
منبع : ایسنا

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها