عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

شاه حسینی: برخی کاندیداهای هیئت رئیسه در مظان اتهام هستند

 
mmf5243
mmf5243
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 1189
محل سکونت : اصفهان

شاه حسینی: برخی کاندیداهای هیئت رئیسه در مظان اتهام هستند
شنبه 4 اردیبهشت 1395  06:00 ب.ظ

شاه-حسینی-برخی-کاندیداهای-هیئت-رئیسه-در-مظان-اتهام-هستند

وبسایت رسمی برنامه نود -  مسئول پرونده رسیدگی به تخلفات فوتبال در کمیسیون اصل نود مجلس، تأکید کرد که برخی از کاندیداهای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در مظان اتهام هستند. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، عبدالرحمن شاه‌حسینی درمورد انتخابات فدراسیون فوتبال و حرفی که در مصاحبه‌هایش پیرامون وضعیت کاندیداهای هیئت رئیسه و ریاست فدراسیون مطرح کرده بود، گفت: من باید درمورد یک نکته توضیح روشنی بدهم. برخی دوستان از قول بنده این مطلب را منتشر کردند که برخی از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال در مظان اتهام هستند، اما منظور من این بود که برخی از کاندیداهای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در مظان اتهام هستند که این می‌تواند شامل کاندیداهای ریاست فدراسیون هم بشود. از لحاظ حقوقی این دو موضوع متفاوت است.

وی در واکنش به اینکه چرا برخی از افراد که سابقه فعالیت در فدراسیون فوتبال را دارند، با توجه به گزارش کمیسیون اصل نود، در بین کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال قرار گرفتند، ادامه داد: مجلس  و سایر نهادها در انتخابات فدراسیون فوتبال هیچ دخالتی ندارند، چون انتخابات بر اساس مقررات مدنظر فدراسیون فوتبال انجام می‌شود. البته در این میان یک موضوع مهم وجود دارد که باید به آن اشاره شود.

شاه‌حسینی تأکید کرد: با توجه به مقررات داخلی کشور، نهادهای نظارتی و امنیتی که در مورد صلاحیت کاندیداهای هیئت رئیسه و ریاست فدراسیون فوتبال اظهارنظر نهایی را انجام می‌دهند، باید مفاد گزارش کمیسیون اصل نود را به عنوان یک مرجع قانونی، در اظهارنظرهای‌شان لحاظ کنند. آنها اگر در خصوص اشخاص و صلاحیت آنها ابهامی وجود دارد می‌توانند با رئیس کمیسیون اصل نود به صورت شفاف و محرمانه ارتباط برقرار کرده و از مسائل مختلف مطلع شوند.

رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: به‌عنوان مثال یک شخص در جامعه مرتکب جرم نمی‌شود، ولی تخلفاتی از قبیل نقض مقررات انجام می‌دهد. در قانون جمهوری اسلامی سپردن سمت‌های مدیریتی به این اشخاص درست نیست و امیدوارم افراد متخلف به تشکیلات فوتبال وارد نشوند. فردی که قانون‌شکن است صلاح نیست کار مدیریتی انجام دهد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو یادآور شد: حالا در فاصله دو هفته مانده به انتخابات، این موضوع مطرح می‌شود که چرا با توجه به گزارش کمیسیون اصل نود که در تاریخ ۵ بهمن ۹۴ قرائت شد، برخی افراد از بدنه فدراسیون در بین کاندیداهای ریاست فدراسیون حضور دارند.

شاه‌حسینی افزود: در این مورد باید از حراست وزارت ورزش سؤال کنید. البته من شنیده‌ام که آقای حسنی‌خو مصاحبه و به این موضوع اشاره کرده است که اگر نهادهای نظارتی از جمله کمیسیون اصل نود، صلاحیت نداشتن برخی از کاندیداهای ریاست فدراسیون یا هیئت رئیسه را تأیید کنند یا تردیدی در موردشان وجود داشته باشد، آنها را از میان گزینه‌ها کنار خواهند گذاشت.

مسئول پرونده رسیدگی به تخلفات فوتبال در کمیسیون اصل نود مجلس در پایان گفت: البته این نکته مهم را باید بگویم که گزارش کمیسوین اصل نود شامل تمامی کاندیداهایی که قبلاً در فدراسیون فوتبال فعالیت داشتند نمی‌شود و برخی افراد هستند که تخلفاتی متوجه آنهاست.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها