عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

وزیر آموزش و پرورش: مأموریت اصلی دانش‌آموزی، تربیت اجتماعی و سیاسی دانش‌آموزان است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 149483
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

وزیر آموزش و پرورش: مأموریت اصلی دانش‌آموزی، تربیت اجتماعی و سیاسی دانش‌آموزان است
شنبه 4 اردیبهشت 1395  06:55 ب.ظ

 اخباراجتماعی  ,خبرهای  اجتماعی, فانی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مأموریت اصلی دانش‌آموزی، تربیت اجتماعی و سیاسی دانش‌آموزان است، گفت: فرهنگ تشکیلاتی و تقویت کار گروهی را این سازمان باید انجام دهد.

به گزارش مهر، علی‌اصغر فانی در نخستین کنگره سازمان دانش‌آموزی که در محل مجلس قدیم برگزار شد، با بیان اینکه تشکل‌های دانش‌آموزی برای کمک به آموزش و پرورش فرصت خوبی هستند، گفت: مأموریت اصلی سازمان دانش‌آموزی، تربیت اجتماعی و سیاسی دانش‌آموزان است.

وی یکی از ساحت‌های مهم تربیتی سند تحول بنیادین را تربیت سیاسی و اجتماعی دانست و بیان کرد: دانش‌آموزان باید بیاموزند چگونه در جامعه زندگی کنند و با یکدیگر تعامل داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ مکانی بهتر از مدرسه برای تربیت اجتماعی دانش‌آموزان وجود ندارد، بیان کرد: در حال حاضر نیز برخی از افراد در جمع توانایی تعامل و ارتباط با دیگران را ندارند و این ضعف به سنین کودکی و نوجوانی بازمی‌گردد.

فانی با تاکید بر اینکه هدف اصلی سازمان دانش‌آموزی باید تربیت اجتماعی باشد، خاطرنشان کرد: مسئولیت‌پذیری، سطحی نگاه نکردن به موضوعات، مسئله‌یابی، حل مسئله و افزایش اعتماد به نفس در ذیل تربیت اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان دانش‌آموزی باید نقش‌های جدیدی را برای دانش‌آموزان در محیط مدرسه و اردو طراحی کند، تصریح کرد: لازمه این فعالیت‌ها، جاذبه بالا و تطابق با سلیقه دانش‌آموزان است.

وزیر آموزش و پرورش یکی از خلاءهای موجود در جامعه را ناتوانی افراد در کار تیمی دانست و گفت: یکی از وظایف سازمان دانش‌آموزی، ترویج فرهنگ تشکیلاتی و تقویت کار گروهی است.
 

 اخبار اجتماعی  -  مهر

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها