عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزایش دمای هوا

افزایش دمای هوا
شنبه 4 اردیبهشت 1395  07:29 ب.ظ

 

 اخباراجتماعی  ,خبرهای اجتماعی,  سازمان هواشناسی

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از روند افزایش دمای هوای کشور از روز آینده خبر داد و گفت: انتظار می رود که بیشینه دمای هوای تهران در روز چهارشنبه 8 اردیبهشت، به حدود 31 درجه سلسیوس برسد.

احد وظیفه در گفت و گو با  ایسنا  اظهار کرد: سامانه نسبتا ضعیفی در سواحل خزر قرار دارد که طی 24 ساعت گذشته موجب بارندگی در سواحل جنوبی خزر و دامنه‌های شمالی البرز شد.

وی اظهار کرد: این سامانه طی امروز عمدتا ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق کشور را تحت تاثیر قرار داده و موجب بارش پراکنده باران خواهد شد که در برخی نقاط بویژه درشمال شرق کشور در خراسان رضوی و خراسان شمالی با احتمال رشد ابرهای جوششی و وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد موقت خواهد بود. طی سه روز آینده ارتفاعات مرکزی و شرقی البرز و برخی نقاط در کرمان و زاگرس جنوبی گاهی با بارش پراکنده بویژه درساعات بعدازظهر و اوایل شب همراه خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: طی یکشنبه تا دوشنبه پنجم تا ششم اردیبهشت، با گذر موج نسبتا ضعیفی از جنوب کشور، در ساعات بعدازظهر، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان گاهی با رشد ابر و رگبار و رعد و برق موقت پیش بینی می شود، همچنین امروز در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، از فردا تا اواخر هفته دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت و انتظار می رود که بیشینه دمای هوای تهران در روز چهارشنبه 8 اردیبهشت، به حدود 31 درجه سلسیوس برسد که در این صورت حدود 5 درجه سلسیوس افزایش خواهد داشت و روز دوشنبه افزایش دما در سواحل خزر قابل توجه خواهد بود.

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران در روزهای آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه 5 اردیبهشت، صاف، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 27 و 15 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه 6 اردیبهشت، کمی ابری، گاهی وزش باد، در بعدازظهر افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای 29 و 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
 

 اخبار اجتماعی  -  ایسنا 

وبلاگ1.png (600×338)sign1.gif (240×50)وبلاگ1.png (600×338)

saeidfarajpour

saeidfarajpour
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 2734
محل سکونت : اردبیل
دسترسی سریع به انجمن ها