عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

عواقب استفاده خودسرانه از عینک، بدون تجویز پزشک

عواقب استفاده خودسرانه از عینک، بدون تجویز پزشک
شنبه 4 اردیبهشت 1395  09:01 ب.ظ

مدتی است که عینک های طبی چینی  در بازار موجود است وافرادی که دچار ضعف بینایی هستند با تست کردن این عینک ها اقدام به خرید آن می کنند در حالی که تجویز عینک استانداردباید  با معاینه های  هدفمند تخصصی بر اساس مبانی  انکسار سنجی، توسط پزشک متخصص انجام شود، در غیر این صورت ممکن است استفاده از عینک های طبی بدون تجویز متخصص، پیامدهایی نظیر: بروز سردردهای مکرر ، تشدید علامت های چشمی، تاری دید متناوب، دوبینی، سرگیجه،بروز و شدت تنبلی چشم، اختلال در بعد دید، اختلال پایدار در تشخیص فواصل و حتی حالت تهوع را به همراه داشته باشد.


دکتر محمد کی پور ،اپتومتریست در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به عوارضی که استفاده از عینک های غیراستاندارد به چشم وارد می کند، گفت :نکته مهم دیگر این که، علاوه بر لزوم تجویز نمره عینک توسط متخصص، در انتخاب نوع فریم و تراش عدسی، ظرافت های خاصی مطرح است که باید در فرایند پیوسته اصلاح عیوب انکساری لحاظ شود؛به عنوان مثال در برخی مواقع تغییر فواصل مرکز عدسی ها در دقت و کیفیت دید افراد نقش بسزایی دارد و ایجاد خواص منشوری بعضی عدسی ها به بروز برخی اختلال ها منجر می شود .


مدت استفاده از عینک های طبی غیر استاندارد برای بروز عوارض آن فرمول خاصی ندارد، ممکن است در برخی افراد به محض استفاده عوارض بروز کند و در برخی به مرور زمان پدیدار شود.


به طور طبیعی بخشی از این عوارض ناخواسته با قطع مصرف در حد زیادی رفع می شود و همچنین با تغییر نمره تجویزی می توان از استمرار مخاطرات عوارض پیشگیری کرد.


به این بیماران توصیه می شود حتما به هنگام مراجعه به متخصص ، عینک غیر استاندارد خود را همراه داشته باشند تا در تجویز عینک مناسب جدید ، موثر واقع شود .

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

 

 

 

کاربران برتر آذر ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89071
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها