عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

کارگروه تضمین اجرای لغو تحریم‌ها

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

کارگروه تضمین اجرای لغو تحریم‌ها
یک شنبه 5 اردیبهشت 1395  08:59 ق.ظ

 

همزمان با مذاکرات ظریف در نیویورک برای رفع کارشکنی ها در مسیر برداشتن تحریم ها، نماینده ایران در کمیسیون مشترک اعضای برجام نیز گفت و گوهایی با طرف اروپایی در وین انجام داد که نتیجه آن «تشکیل کارگروهی برای تضمین اجرای لغو تحریم ها» بود. تصمیمی که واکنش طرف های اروپایی و آمریکایی نیز نشان می دهد چندان از آن ناراضی نیستند. حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت خارجه در صفحه تلگرام خود درباره این کارگروه توضیحات بیشتری ارائه داد و اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که در خصوص نقل و انتقالات بانکی و ارزی بین بانک های ایرانی و بانک های بزرگ اروپایی وجود دارد کمیسیون وقت زیادی را در سطح کارشناسی و معاونان به این موضوع اختصاص داد.

 

به گزارش ایرنا وی با اشاره به مذاکرات عراقچی و تخت روانچی در وین ادامه داد: برای پیگیری موثرتر حل مشکلات، طرف ها تفاهم کردند که یک گروه کاری ویژه برای تضمین اجرای لغو تحریم ها تشکیل دهند که بتوانند با تمرکز بیشتر بر روی مباحث اجرایی، مشکلات فراروی ایران را حل و فصل کنند.همزمان رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام نیز پس از نشست مشترک چهار ساعته با معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین، از روند کلی گفت و گوها ابراز رضایت کرد و گفت: در برخی بخش ها نیز به دلیل مشکلات اداری و فنی یا گاه به دلیل کم کاری از سوی برخی طرف ها مشکلاتی را در اجرایی شدن رفع تحریم ها شاهد هستیم که آن ها را هم به طور کامل بررسی کردیم. عراقچی با اشاره به توضیحاتی که طرف آمریکایی درباره روند رفع تحریم ها ارائه کرد، افزود: در خصوص مسائل مربوط به بعد از برجام هم صحبت هایی داشتیم ، بعضی از سوءتفاهم ها وجود دارد که در مورد آن ها نیز بحث و راه حل هایی پیدا شد. معاون وزیر خارجه کشورمان همچنین از ترسیم چشم انداز «روند مدرنیزه کردن و باز سازی راکتور اراک و چشم انداز اقدامات هیات روسیه در خصوص ایزوتوپ های پایدار در فردو» خبر داد. عراقچی همچنین افزود: «قرار شد هرگاه ایران احساس می کند تحریم ها برداشته نشده یا حرکت رو به جلو ندارد در این گروه کاری بررسی شود.»


نماینده اروپا:  به شرکت‌های اقتصادی درخصوص لغو تحریم های ایران اطمینان می دهیم
در همین حال« هلگا اشمید» معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: اتحادیه اروپا وگروه 1+5 توافق کردند برای اطمینان دادن به شرکت های اقتصادی درخصوص لغو تحریم های ایران همکاری کنند. به گزارش ایرنا او هم در صفحه شخصی خود در توئیتر افزود:  به شرکت های اقتصادی درخصوص لغو تحریم های ایران اطمینان می دهیم. همچنین استفان مال، نماینده آمریکا در این کمیسیون نیز با انتشار عکسی از گفت و گوهایش در نشست جمعه وین، نوشت: «دیروز چیزی حدود چهار ساعت در نشست کمیسیون مشترک برجام حاضر شدیم تا از اینکه توافق با ایران درست کار می‌کند، مطمئن شویم. این هم عکس!» همزمان وزارت خارجه روسیه نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نخستین نشست مذاکرات ایران و 1+5 پس از آغاز اجرای برجام در وین برگزار شد و شرکت کنندگان تاکید کردند که روند اجرای آن مطابق برنامه تعیین شده ادامه دارد و در حال انتقال به مرحله پایدار است.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها